Prawo dla belfrów

Vulcan oferuje pierwszą wersję bazy przepisów prawnych dla nauczycieli, działającą pod Windows 95.

Vulcan oferuje pierwszą wersję bazy przepisów prawnych dla nauczycieli, działającą pod Windows 95.

Vulcan wprowadził do sprzedaży, pracującą pod systemem Windows 95, wersję programu "Prawo w oświacie" przeznaczonego dla nauczycieli i dyrektorów szkół. W porównaniu do dotychczas dostępnej wersji dla DOS, nowy pakiet oferuje nową jakość zarówno pod względem technologii wykonania, jak i zawartości bazy danych. Oprócz kompletu aktualnych aktów prawnych, dotyczących funkcjonowania placówek szkolnych, pakiet zawiera zbiór ponad 200 wzorów dokumentów, które mogą być przydatne w pracy instytucji oświatowych, m.in. formularze akt osobowych, świadectw pracy, wniosków, dyplomów.

Program jest rozprowadzany na sześciu dyskietkach, ale - jak informuje Vulcan - w przyszłym roku będzie dostępny także na CD-ROM. Po zainstalowaniu, „Prawo w oświacie” zajmuje na dysku nieco ponad 20 MB. Podstawowy interfejs programu składa się z dwudzielnego okna przeglądarki, umożliwiającego jednoczesne wyświetlenie spisu oraz zawartości wybranego w spisie dokumentu. Ułatwia to czytanie długich ustaw przez wybór interesującego rozdziału lub artykułu. Program oferuje kilka funkcji do wyszukiwania interesujących użytkownika przepisów: hierarchiczny spis treści i dokumentów, możliwość wyszukiwania aktów prawnych wydanych w określonym czasie, poszukiwanie słów, fraz lub ciągu znaków w tekstach. Różne kryteria można stosować jednocześnie, wyszukując np. określoną frazę w tekście żądanej ustawy. W odróżnieniu od innych programów tego typu, brak jest jednak możliwości stosowania operatorów logicznych.

Przystosowanie programu do systemu Windows 95 umożliwiło łatwe konfigurowanie środowiska pracy (rozmiar i rozmieszczenie okien). Dostępna jest również funkcja zaznaczania fragmentów tekstu i wklejania ich do dokumentów tworzonych za pomocą edytora. Inne zalety nowej wersji programu to dobrze opracowany plik pomocy, hipertekstowa struktura dokumentów, dołączony edytor notatek, możliwość wyboru rozmiarów czcionki wyświetlanych tekstów, wybór kolorystyki okien itp.

"Prawo w oświacie" wymaga komputera wyposażonego w system Windows 95. W porównaniu do wersji dla DOS (nr 35 Computerworlda z br. ) praca w środowisku Windows znacznie jednak rozszerza i wzbogaca możliwości programu.

<hr size=1 noshade>Program: „Prawo w oświacie” dla Windows 95 wersja 1

Producent: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Vulcan

Dystrybucja: Vulcan

51-657 Wrocław

ul. Kazimierska 15

tel./fax (0-71) 72 85 58, 48 01 58

e-mail: [email protected]

Cena: 800 zł (program + roczny abonament na aktualizacje), 300 zł - roczny abonament aktualizacyjny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200