Prawie 100 mln zł zysku netto Grupy Asseco

I to tylko w pierwszym kwartale tego roku. Dokładnie zysk netto Asseco Poland wypracowany w pierwszych trzech miesiącach 2010 roku wyniósł 95 mln zł, co stanowi 27% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2009 r.

Wynik operacyjny jest wyższy o 6% od osiągniętego rok wcześniej i wynosi 121 mln zł. Natomiast przychody ze sprzedaży Asseco Poland w pierwszym kwartale 2010 roku wyniosły 691 mln zł, co stanowi 3-proc. spadek w stosunku do roku ubiegłego.

Na poziomie przychodów backlog na rok 2010 Grupy Asseco stanowi już 69% sprzedaży całego ubiegłego roku, natomiast w oprogramowaniu własnym portfel zamówień to 78% sprzedaży autorskich rozwiązań osiągniętej w ubiegłym roku. Sprzedaż własnych rozwiązań Grupy Asseco w pierwszym kwartale 2010 r. wyniosła 466 mln zł i stanowiła 67% przychodów ogółem. Struktura sprzedaży według sektorów przedstawia się równomiernie: 36% pochodzi z sektora przedsiębiorstw, 33% z bankowo-finansowego, a 31% z administracji publicznej.

Asseco Poland rozmawia o przejęciu z czterema spółkami hiszpańskimi oraz dwoma włoskimi, które mogłyby dołączyć do grupy Asseco South Western Europe. Z kolei dwie firmy szwajcarskie i dwie niemieckie to potencjalne cele akwizycyjne dla Asseco DACH, a trzy spółki fińskie mogłyby wzmocnić Asseco Northern Europe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200