Pracownik w niepewnych czasach

W niepewnych gospodarczo czasach, gdy do pracowników dociera coraz więcej informacji o redukcjach w licznych firmach, zaczyna rosnąć poczucie zagrożenia. Pracodawcy powinni wzmocnić w nich poczucie bezpieczeństwa.

Organizacje, którym udało się wprowadzić prawdziwą kulturę partnerstwa, w których relacje między pracodawcą i resztą firmy są oparte o wzajemne zaufanie i korzyści, mają szansę przetrwać trudne czasy - uważa Dougles Klein, prezes Sirota Survey Intelligence.

Zdaniem ekspertów z Siroty, pracodawcy powinni pamiętać, że pewność zatrudnienia oraz przekonanie pracowników o tym, że pracodawcy zależy na dobrobycie społeczności w której działa firma, mają bezpośredni wpływ na satysfakcję zatrudnionych. 83% pracowników, którzy uważają, że ich miejscu pracy nic nie zagraża, wyraża zadowolenie z pracodawcy.

Zobacz również:

  • Liczba smart urządzeń wzrosła ponad dwukrotnie w czasie pandemii Covid-19
  • Nowy członek zarządu Microsoft
  • Google przesuwa moment powrotu do biur na przyszły rok

Jedynie połowa pracowników, którzy czują się niepewnie w swojej pracy wyraża satysfakcję z pracodawcy, zaś 49% pracowników, którzy nie postrzegają swoich pracodawców jako dobrych "obywateli korporacyjnych" wyraża ogólne zadowolenie z pracy.

"Pracodawca, który traktuje pracowników jako prawdziwych partnerów dokłada wszelkich starań, aby uniknąć zwalniania z pracy. Gdy konieczna jest redukcja kosztów, można podjąć wiele kroków zanim zacznie się zwalniać ludzi" - stwierdził Douglas Klein.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200