Pracownicy Meta mocno niezadowoleni - Facebook ma problem

Firma Marka Zuckerberga boryka się z niespotykaną do tej pory skalą zwolnień i nieobecności, co wpływa na obniżone morale pracowników oraz ich stosunek do pracy.

Meta jest jedną z największych firm technologicznych na świecie. Koncern posiada w swoim portfolio takie portale społecznościowe jak Facebook czy Instagram. Niezwykle istotnym elementem działalności jest również bezpieczny komunikator sieciowy WhatsApp.

Meta nie jest aktualnie najlepszym miejscem do pracy
Źródło:  Deeksha Pahariya / Unsplash

Meta nie jest aktualnie najlepszym miejscem do pracy

Źródło: Deeksha Pahariya / Unsplash

Zgodnie z najnowszymi informacjami pracownicy Meta są dotknięcie wielką falą zwolnień, która wywołana jest spadkiem gospodarczym na rynku. Pod koniec zeszłego roku zwolniono około 11 tysięcy pracowników, a na początku tego roku zredukowano kolejne 10 tysięcy etatów.

Zobacz również:

  • Ta poprawka znakomicie ułatwi życie użytkownikom WhatsAppa
  • UE ukarała Meta rekordową grzywną 1,2 mld euro za przesyłanie danych europejskich użytkowników Facebooka do USA

Nie powinno zatem dziwić, że morale pracowników, który nie zostali zwolnieni nie należą do najwyższych. Osoby zatrudnione w Meta dotknięte są presją pracy oraz obawą o utratę zatrudnienia.

W liście do pracowników Mety, który został udostępniony przez zarząd i kierownictwo w marcu 2023 roku nazwano aktualny rok "rokiem wydajności", co dodatkowo obniżyło samopoczucie pracowników.

Oprócz rekordowej liczby zwolnionych już pracowników, niektóre raporty sugerują, że Mark Zuckerberg rozważa co najmniej dwa kolejne etapy redukcji zatrudnienia i usunięcie aż 5 tys. miejsc pracy.

Na jakość pracy wpływają również ograniczenia, które zaczęto wprowadzać w celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Dotknęły one między innymi podróży służbowych - ich długości oraz jakości miejsc noclegowych.

Problemem Meta są również menedżerowie pozostający na pracy zdalnej, którzy nie są wsparciem dla szeregowych pracowników firmy.

Pracownicy nie wierzą również w spełnienie celów firmy. Meta mocno zaangażowała się w metaverse, ale sukcesu są blade przy firmach Google i Microsoft, które święcą sukcesy w związku z pracami nad sztuczną inteligencją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200