Pracodawcy pod lupą

Przełom roku to dobry czas, żeby spojrzeć na rynek pracy dla informatyków. Zapytaliśmy pracodawców, kogo i w jakich formach oraz na jakich warunkach zatrudniali w mijającym roku i jakie mają plany na najbliższe dwanaście miesięcy.

W badaniu wzięło udział 44 instytucji, bo oprócz firm pojawiły się tam również np. jednostki ochrony zdrowia. Dzięki temu, że na ankietę odpowiedziały przedsiębiorstwa nie tylko stricte informatyczne, ale również finansowe, handlowe czy medialne, mamy przekrój całego rynku. Podobnie przekrojowo podeszliśmy do liczby pracowników – od małych firm consultingowych, które zatrudniają kilka osób, do wielkich korporacji zatrudniających na całym świecie kilkanaście tysięcy osób. Także geograficznie nasze badanie objęło całą Polskę.

Zapytaliśmy ankietowanych nie tylko o to, ilu pracowników zatrudniają obecnie i jak wiele osób chcą zatrudnić w 2014 r., ale również jakimi specjalistami są zainteresowani i które certyfikaty najbardziej cenią u kandydatów. Sprawdziliśmy także, jakie warunki oferują – począwszy od formy zatrudnienia aż do pozapłacowych benefitów, które w przypadku ofert porównywalnych pod względem finansowym mogą skłonić pracownika do wyboru jednej z nich. Byliśmy też ciekawi, jak popularne są już wśród firm nowe trendy na rynku, np. czy pracownicy mogą korzystać z własnego sprzętu do celów służbowych albo pracować zdalnie.

W imieniu zespołu przygotowującego to wydanie Computerworld dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu. Dzięki Państwa zaangażowaniu dysponujemy kompleksową informacją. Mamy nadzieję, że raport będzie znakomitym przewodnikiem dla osób, które chcą świadomie pokierować swoją karierą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200