Praca po znajomości, czyli HRK.pl z Ogniwo.net

Wortal rynku pracy HRK.pl rozpoczął współpracę z serwisem społecznościowym Ogniwo.net, w ramach której użytkownicy będą mogli przeglądać oferty pracy i polecać je znajomym. HRK.pl liczy na to, że w ten sposób uda mu się wyłowić najlepszych pracowników dla swoich klientów.

Jak podkreśla Joanna Kotzian z HRK.pl, w wortalu codziennie znajduje się ok. 2 tys. aktualnych ofert pracy. W ramach umowy z Ogniwo.net, oferty wyświetlane będą w serwisie społecznościowym.

Współpraca z HRK.PL umożliwi naszym użytkownikom wykorzystanie kontaktów zawieranych za pośrednictwem serwisu do skutecznego poszukiwania pracy - pokreśla Wojciech Napierała z Ogniwo.net - Taki rodzaj partnerstwa nie jest czymś niezwykłym na rynku amerykańskim, gdzie serwisy społecznościowe kooperują z serwisami ofert pracy.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie

Ogłoszenia o pracy będą eksportowane w formacie XML z bazy HRK.pl codziennie i prezentowane na stronie Ogniwa. Użytkownicy będą mieli możliwość przeszukiwania ofert pod kątem profilu potencjalnego pracodawcy czy miejsca zatrudnienia.

Jak na razie oferty nie będą profilowane, tzn., że każdy użytkownik będzie oglądał dokładnie te same ogłoszenia. Być może w przyszłości serwis Ogniwo wprowadzi możliwość dopasowania ofert do profilu użytkownika.

Joanna Kotzian z HRK.pl podkreśliła, że celem tej współpracy jest to, by klienci wortalu mogli dotrzeć ze swoimi ofertami do większej liczby potencjalnych kandydatów. Nasi klienci są zainteresowani dotarciem do osób, które cechują się dużą chęcią zawierania relacji w sieci - zaznaczyła - Tego typu użytkownicy mogą sprawdzić się na przykład jako pracownicy działów sprzedaży.

HRK.pl współpracuje już z kilkoma serwisami specjalistycznymi z zakresu IT, medycznymi czy finansowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200