Praca grupowa z IBM

IBM poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty pakietu oprogramowania, który łączy w sobie zestaw oprogramowania do pracy grupowej za pośrednictwem stron WWW, ze zintegrowanym środowiskiem portalowym.

IBM Software Solution for On Demand Workplace łączy w sobie możliwości integracyjne portalu korporacyjnego - IBM WebSphere Portal - z usługami w zakresie komunikacji i pracy grupowej, oferowanymi przez Lotus Workplace. Zakres funkcji obejmuje również zarządzanie zawartością webową (Web Content Management).

W skład zestawu wchodzą: Lotus Workplace Messaging, Team Collaboration, Collaborative Learning, Web Content Management oraz rozszerzone funkcje integracyjne WebSphere Portal.

Zobacz również:

  • Co porażka projektu TradeLens oznacza dla komercyjnych zastosowań blockchain
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

Jednokrotne logowanie pozwala użytkownikom - zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji - korzystać z narzędzi pracy grupowej oraz z aplikacji firm trzecich w ramach zintegrowanego, personalizowanego portalu.

WebSphere Portal zapewnia interfejs użytkownika oraz możliwość tworzenia aplikacji kompozytowych z ponad 1500 wstępnie przygotowanych portletów dla najważniejszych aplikacji na rynku.

Lotus Workplace Messaging jest rozwiązaniem opartym na standardach, integrującym się z szeroką gamą infrastruktur komunikacyjnych, w tym z IBM Lotus Domino, przeglądarkami internetowymi, klientami pocztowymi oraz innymi produktami Lotus Workplace.

Lotus Workplace Team Collaboration łączy w sobie synchroniczne możliwości instant messaging i prowadzenia konferencji internetowych, z możliwościami asynchronicznymi, takim jak fora dyskusyjne czy zarządzanie dokumentami.

Lotus Workplace Collaborative Learning to zaawansowany system zarządzania nauczaniem, który łączy zarządzanie programami nauczania stacjonarnego i nauczania przez Internet wraz z zasobami i materiałami szkoleniowymi..

Oparty na technologii przejętej przez IBM wraz z firma Aptrix, Lotus Workplace Web Content Management umożliwia tworzenie, publikowanie, zarządzanie i archiwizację treści internetowej w obrębie firmowych intranetów, ekstranetów oraz w środowiskach internetowych.

IBM Software Solution for On Demand Workplace jest dostępny na 32-bitową platformę Linux for Intel: SuSE 7.2 i 7.3, a także IBM AIX, Version 5.2 oraz Microsoft Windows 2000 Server.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200