Powstrzymać hakerów

Pojawiłą się nowa wersja 2.9, aplikacji BlackICE Defender. Jest to osobisty firewall, chroniący przed atakami z Internetu pojedyncze komputery i małe sieci (dla dużych sieci przeznaczony jest NetworkICE Security Suite).

BlackICE Defender, dostępny obecnie w wersji 2.9, to osobisty firewall, chroniący przed atakami z Internetu pojedyncze komputery i małe sieci (dla dużych sieci przeznaczony jest NetworkICE Security Suite).

Wyróżnia się rozwiniętym systemem zabezpieczeń i szerszymi możliwościami ochrony, niż większość firewalli. Potrafi zablokować wrogą transmisję, zanim dotrze ona do komputera, a po jej wykryciu, automatycznie zidentyfikuje włamywacza i rodzaj ataku.

Rdzeniem programu jest zaawansowany system wykrywania ataków o nazwie BlackICE, który analizuje w czasie rzeczywistym transmisje danych na wielu poziomach, z warstwą aplikacji włącznie. W przypadku wykrycia ataku aktywizuje on "inteligentne" funkcje blokowania wrogich pakietów, natomiast transmisja neutralnych danych będzie odbywać się bez przeszkód. Po zablokowaniu ataku program uruchamia funkcję back tracing i identyfikuje źródło ataku.

Cena BlackICE Defender wynosi 299 zł. Plik z bezpłatną, 30-dniową wersją programu znajduje się pod następującym adresem:

www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/0887.html