Powstanie spółka Sony Ericsson Mobile Communications

Nowe przedsiębiorstwo powołane przez japońskiego giganta i szwedzki koncern telekomunikacyjny rozpocznie działalność w październiku br. Spółka będzie się zajmować projektowaniem, sprzedażą i marketingiem oraz dystrybucją telefonów komórkowych. Firma ma stworzyć własną markę dla swoich produktów.

Sony i Ericsson oficjalnie potwierdziły plany współpracy w zakresie produkcji telefonów komórkowych. Koncerny stworzą spółkę Sony Ericsson Mobile Communications, w skład której wejdą działy telefonii komórkowej obu firm. Datę rozpoczęcia działalności nowej spółki wyznaczono na 1 października bieżącego roku. Przedsiębiorstwo będzie się zajmować projektowaniem, sprzedażą i marketingiem oraz dystrybucją telefonów komórkowych.

Obie firmy są szczególnie zainteresowane projektowaniem aparatów na potrzeby telefonii trzeciej generacji, oferujących funkcje dostępu do Internetu i możliwość odtwarzania przekazów wideo. Sony, którego udział w rynku telefonów jest obecnie marginalny, ma wnieść do przedsięwzięcia doświadczenie w wytwarzaniu produktów konsumenckich służących do odtwarzania muzyki i obrazu.

Zobacz również:

  • Sposoby na lepsze wykorzystanie Wiadomości w Androidzie

Centrala Sony Ericsson Mobile Communications będzie się mieścić w Londynie. Spółka będzie zarządzana przez obecnego wiceprezesa Sony. Przewodniczącym rady nadzorczej zostanie prezes Ericsson. Obecni partnerzy szwedzkiego koncernu i fabryki firmy Sony będą kontynuować wytwarzanie już istniejących modeli telefonów. Spółka ma stworzyć nową markę dla swoich produktów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200