Powstanie projekt Regionalnego Systemu Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego

W ciągu 4 miesięcy ma powstać projekt Regionalnego Systemu Informacji Medycznej Województwa Łódzkiego. Ma on wspomóc zarządzanie i planowanie usług medycznych, a tym samym poprawić dostęp pacjentów do służby zdrowia.

Regionalny System Informacji Medycznej ma wspomagać zarządzanie i planowanie usług medycznych, co powinno przyczynić się do ułatwienia dostępu pacjentów do specjalistów i skrócenia czasu oczekiwania na wizyty.

Nowe rozwiązanie, które ma objąć swoim zasięgiem 18 zakładów opieki zdrowotnej na terenie Województwa Łódzkiego, ma też wspomóc efektywne zarządzanie zakupami. Ponadto, na podstawie zagregowanych danych, system umożliwi ocenę stanu zdrowia populacji województwa.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w ramach IV Osi Priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne. Opracowaniem zakresu funkcjonalnego, merytorycznego i technicznego systemu zajmie się firma Sygnity.

Czytaj także:

Znajdź aptekę przez Internet

Comarch doradzi w sprawie systemu ratunkowego

iMed24 jedzie do Irlandii i Wlk. Brytanii za polskimi lekarzami

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200