Powstanie Infovide-Matrix

Infovide i Matrix.pl potwierdziły zamiary połączenia. Do końca listopada powstanie spółka Infovide-Matrix. Wcześniej zaplanowany został giełdowy debiut Infovide. Połączone przychody nowej firmy w 2006 r. sięgną 183 mln zł, a jej zysk netto 16 mln zł. W planie jest także zmiana nazwy spółki.

Prezesem Infovide-Matrix będzie Marek Kobiałka, obecnie prezes Matrix.pl. Dotychczasowy zarząd Infovide - Borys Stokalski i Jacek Królik, zostaną wiceprezesami nowej spółki. "Pomysł połączenia pojawił się już dwa lata temu, jednak prace nad projektem ruszyły dopiero w styczniu br." - mówi Borys Stokalski, prezes Infovide - "Chcielibyśmy stać się "integratorem wiedzy", firmą która zdobywa przewagę konkurencyjną dzięki temu, że się szybko uczy, śledzi trendy i poszukuje nisz, związanych z jednej strony z innowacyjnością, a z drugiej z poprawą efektywności" - dodaje.

Powstanie Infovide-Matrix

Struktura akcjonariatu spółki Infovide-Matrix

Połączenie z Matrix.pl nie zakłóca giełdowych planów Infovide. Spółka nadal przygotowuje się do debiutu na warszawskiej giełdzie w tym roku. W jej prospekcie emisyjnym, który trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, znajdzie się scenariusz fuzji z Matrix.pl. Spółka Marka Kobiałki, również wybierała się na giełdę. Plany te zmieniła jednak fuzja z Infovide.

Pieniądze pozyskane z publicznej emisji akcji Infovide przeznaczone będą na dalsze akwizycje, rozwój oferowanych rozwiązań i usług, a także na rozbudowę działalności zagranicznej. Obecnie Matrix.pl świadczy usługi na Ukrainie i Bliskim Wschodzie.

Po fuzji Infovide-Matrix zatrudniać będzie 410 osób, w planie jest zwiększenie zatrudnienia do końca roku o ok. 90 osób. Łączne przychody obu firm w 2005 r. wyniosłyby ok. 158 mln zł. W tym roku Infovide-Matrix planuje wzrost obrotów o ok. 16%. Dzięki temu firma ta znajdzie się w pierwszej dziesiątce firm świadczących usługi IT w Polsce. Przedstawiciele łączących się firm zapowiadają, że po fuzji dojdzie do zmiany nazwy spółki.

Marek Kobiałka, prezes Matrix.pl o Infovide
Połączenie z Infovide pozwala na rozszerzenie działalności w: administracji, przemyśle i energetyce. Pozyskamy też najwyższej jakości kompetencje z obszaru konsultingu. Jednocześnie wzmocnimy ofertę dla telekomunikacji i instytucji finansowych. Matrix.pl i Infovide działały w nieco innych obszarach, dlatego liczymy na efekt synergii i wzmocnienie oferty. Infovide zawsze postrzegałem jako czołową polską firmę konsultingową, wyróżniającą się innowacyjnością i doskonale rozwiniętą wizją przyszłości. Cenię kulturę organizacyjną tej spółki. Firmę zbudowali od podstaw jej dzisiejsi liderzy, kierujący się zasadami etyki zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym.

Borys Stokalski, prezes Infovide o Matrix.pl
Matrix.pl zawsze był trochę do nas podobny. Nasze firmy aspirują do osiągnięcia analogicznego miejsca na rynku, zatrudniają podobnych ludzi, mają podobnych klientów, cenią podobne wartości. Wysoko oceniam doświadczenie Matrix.pl w obszarze telekomunikacji. Niewątpliwym atutem jest też zespół Business Intelligence naszego partnera. Matrix.pl o dobry rok wyprzedzał nas w ekspansji zagranicznej i może już poszczycić się konkretnymi osiągnięciami. Dla nas wymiar międzynarodowy wiąże się z kolei z budowaniem know-how we współpracy ze światowymi autorytetami naszej dyscypliny, w czym mamy bardzo ciekawy dorobek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200