Powstała nowa platforma pomagająca budować inteligentne budynki

Intel udostępnia platformę przeznaczoną do wdrażania inteligentnych, połączonych rozwiązań w małych i średnich budynkach. Nosi nazwę Building Management Platform (BMP) i oferuje zautomatyzowane zarządzanie budynkami, zapewniając ograniczenie kosztów eksploatacji, zużycia energii i wody oraz łatwiejsze naprawy i konserwacje.

Pierwsza prezentacja platformy Intel BMP odbyła się na konferencji IBCON w czerwcu 2016 r. Nie bez znaczenia jest fakt, że platforma zwiększa poziom bezpieczeństwa obiektów. Wyposażona jest we wbudowane zabezpieczenia i podstawowe mechanizmy umożliwiające zarządzanie danymi pochodzącymi z całej gamy systemów i czujników zamontowanych w budynku oraz filtrowanie i przesyłanie tych danych do chmury lub na lokalne serwery.

Dlatego zarządcy nieruchomości mogą tworzyć inteligentną infrastrukturę, która zapewni bardziej zrównoważone i efektywne korzystanie z budynków.

Zobacz również:

  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc
  • Koniec platformy AltSpaceVR

W pracach nad platformą brali też udział partnerzy Intela: CANDI (odpowiedzialne za oprogramowanie), Advantech (bramy IoT oparte na technologii Intel) i Microsoft z usługą Azure IoT Hub umożliwiającą zarządzanie urządzeniami podłączonymi do sieci.

Więcej informacji można uzyskać na tej internetowej stronie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200