Powstała kolejna internetowa giełda dla przedsiębiorstw technologicznych

IBM podał oficjalne szczegóły dotyczące nowej giełdy towarowej komponentów elektronicznych. Przedsięwzięcie ma ruszyć już w połowie przyszłego miesiąca.

IBM we współpracy z firmami Hitachi, LG Electronics, Matsushita Electric (Panasonic), Nortel Networks, Seagate Technologies, Toshiba, Solectron, Ariba oraz i2 utworzył internetową giełdę towarową dla przedsiębiorstw z sektora komputerowego, elektronicznego i telekomunikacyjnego.

Giełda e2open.com ma rozpocząć działalność w połowie lipca br. W ciągu kolejnych 12 miesięcy serwis ma mieć wzbogacony w nowe funkcje. Jego obsługą zajmować się będzie dział IBM Global Services, wykorzystując technologie dostarczone przez IBM, Ariba oraz i2.

Twórcy przedsięwzięcia szacują, że wartość zawieranych na giełdzie transakcji osiągnie 1 mld USD rocznie. Obecna roczna wartość całego rynku komponentów elektronicznych jest szacowana na ok. 700 mld USD. Przychody giełdy mają pochodzić z opłat członkowskich oraz prowizji od przeprowadzanych transakcji.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa na rynku technologicznym. Będzie ona konkurować m.in. z zapowiedzianą w maju przez m.in. Hewlett-Packarda i Compaqa otwartą internetową giełdą towarową dla przedsiębiorstw z rynku komputerowego i elektronicznego.

***

IBM tworzy internetową giełdę towarową dla przedsiębiorstw technologicznych

Powstanie internetowa giełda towarowa, obsługująca rynek komputerowy i elektroniczny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200