Powstała Krajowa Izba Gospodarki Cyfrowej

Ponad 150 podmiotów gospodarczych i instytucji powołało w ubiegłym tygodniu Krajową Izbę Gospodarki Cyfrowej (KIGC). Ma ona reprezentować i wspierać firmy oraz przedsiębiorców działających na rynku gospodarki cyfrowej.

W ubiegły czwartek odbyło się walne zgromadzenie założycielskie, w czasie którego doszło do powołania Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej (KIGC). Nowa Izba została powołana przez 154 instytucje i podmioty gospodarcze, a ideą jej powołania była m.in. chęć reprezentowania i wspierania interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem e-gospodarki. Nowa Izba wywodzi się z Krajowej Izby Gospodaczej (KIG). Przewodniczącym Rady Izby został Andrzej Arendarski - Prezes KIG, a Prezesem Zarządu Jacek Czech - Zastępca Sekretarza Generalnego KIG. Krajowa Izba Gospodarcza jest niezależną organizacją biznesu , która powstała w 1990 roku. Reprezentuje ponad 150 organizacji biznesowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200