Powstaje największa baza biometryczna na świecie

FBI (Federalne Biuro Śledcze, USA) podejmuje prace nad stworzeniem największej na świecie komputerowej, biometrycznej bazy danych. Projekt o wartości ok. 1 mld USD pozwoli identyfikować osoby wjeżdżające na terytorium Stanów Zjednoczonych i kontrolować skutecznie cały ruch graniczny.

Powstaje największa baza biometryczna na świecie
Agencja zaczęła już gromadzić informacje (takie jak cyfrowe zdjęcia twarzy, odciski palców czy wzory dłoni) niezbędne do zbudowanie takiej bazy. Agencja zamierza podpisać w styczniu 2008 r. 10-letni kontrakt z jedną z firm, która będzie sprawować pieczę nad bazą danych, zarządzać nią i dalej rozwijać.

System o nazwie Next Generation Identification (NGI) ma służyć łatwemu rozpoznawaniu osób łamiących prawo. Z danych gromadzonych przez FBI będą mogły korzystać również przedsiębiorstwa chcące sprawdzić, czy osoby ubiegające się o pracę nie popełniły w przeszłości jakiegoś przestępstwa. Wiadomo już, że centrum danych (w którym zostaną zainstalowane potężne komputery zawiadujące zebranymi informacjami i przetwarzające je) będzie zlokalizowane w mieście Clarksburg (stan Wirginia Zachodnia).

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200