Powrót do przeszłości - nowy laptop z wymiennymi podzespołami

Czasy łatwych w rozbudowie komputerów przenośnych dawno minęły, ale dzięki najnowszemu Freamwork Laptop 16 możemy kupić sprzęt na lata, który da się rozbudować po czasie.

W chwili obecnie większość komputerów przenośnych, które znajdziemy na rynku posiada niewymienne podzespoły. W celu optymalizacji zajmowanego miejsca, zmniejszenia ceny konstrukcji, ułatwienia produkcji oraz eliminacji zbędnych opóźnień przeważająca większość laptopów konsumenckich oraz biznesowych posiada już wlutowany na płytę główną procesor oraz pamięć masową, a coraz częściej zdradza się również dysk SSD bezpośrednio na płytce drukowanej.

Freamwork Laptop
Źródło: frame.work

Freamwork Laptop

Źródło: frame.work

Aktualnie nawet konstrukcje biznesowe coraz rzadziej pozwalają na swobodną aktualizację podzespołów.

Zobacz również:

  • Dokładnie 25 lat temu na rynku pojawił się pierwszy Apple iMac

Miłą odskocznią od komputerów przenośnych bez możliwości aktualizacji jest najnowszy laptop od Freamwork. Firma słynąca z produkcji łatwych w rozbudowie komputerów rozszerzyła portfolio o model Laptop 16 – mobilną stację roboczą o wysokiej wydajności.

Na pierwszy rzut oka komputer wygląda podobnie do konkurencyjnych konstrukcji, ale w przeciwieństwie do innych laptopów/mobilnych stacji roboczych pozwala na wymianę między innymi układu graficznego.

Komputer wyposażono w obudowę z wieloma slotami serwisowymi ułatwiającymi dostanie się do najważniejszych podzespołów, a sam komputer posiada modularną budowę.

Freamwork Laptop 16 posiada także wymienną klawiaturę. Producent przewidział kilka modułów pozwalających dopasować to urządzenie wprowadzające do preferencji i wymagań użytkowników – istnieje możliwość montażu klawiatury z blokiem numerycznym lub wersji z podświetleniem RGB znanym z komputerów dla graczy.

Freamwork Laptop 16 pojawi się na rynku pod koniec 2023 roku. Wtedy poznamy również specyfikację techniczną komputera oraz cenę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200