PowerQuest w Polsce

Stworzeniem kanałów dystrybucji produktów amerykańskiej firmy zajmie się spółka Process4E SA. PowerQuest specjalizuje się w oprogramowaniu do zarządzania pamięciami masowymi, oferuje także narzędzia do odtwarzania i migracji danych czy odtwarzania ustawień systemowych. Najbardziej znanym produktem firmy jest aplikacja PartitionMagic.

Process4E SA będzie przedstawicielem amerykańskiej firmy PowerQuest, specjalizującej się w oprogramowaniu do zarządzania pamięciami masowymi. Firma stworzy kanały dystrybucji produktów PowerQuest w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Process4E SA zajmuje się wspomaganiem zagranicznych producentów z branży IT w wejściu na rynki Europy Wschodniej. Firma nie będzie kapitałowo angażować się w przedsięwzięcie - jej zadaniem jest znalezienie dystrybutora głównego i budowa sieci dilerów. Podobną umowę PowerQuest podpisała z czeską firmą Consito - będzie ona odpowiedzialna za obszar byłego Związku Radzieckiego i państw Półwyspu Bałkańskiego.

Najbardziej znanym w Polsce produktem PowerQuest jest PartitionMagic - program do tworzenia i zarządzania partycjami. Oferta firmy jest jednak znacznie szersza i obejmuje m.in. narzędzia do zarządzania dyskami i macierzami, narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i migracji danych, narzędzia do kopiowania i odtwarzania ustawień systemowych. PowerQuest jest także producentem programu DataGone, którego zadaniem jest zabezpieczanie poufnych informacji przez nieodwracalne usuwanie nie używanych już plików.

Zobacz również:


TOP 200