PowerDsine udoskonala technologię PoE

Firma PowerDsine zaprezentowała nowe rozwiązanie wspierające technologię PoE (Power-over-Ethernet). Urządzenie może zasilać przez okablowanie UTP wiele stacji sieciowych, dostarczając im ponad 50 W mocy.

Urządzenie o nazwie PD83000 wykorzystuje cztery pary skrętki nieekranowanej (standardowo są to dwie pary skrętki), dlatego może dostarczać różnym urządzeniom sieciowym dużo więcej prądu. Jest to technologia podobna do tej, nad którą pracuje jedna z grup roboczych IEEE. Chodzi o standard 802.3at (znany też jako PoE Plus).

Obowiązujący obecnie standard 802.3af przewiduje, że maks. moc dostarczana przez okablowanie UTP wynosi 15,4 W. Technologia opracowana przez PowerDsine pozwala dostarczać moc o wielkości 56 W, a urządzenie oparte na tej technologii może zasilać do 48 stanowisk. Ważne jest także to, że rozwiązanie jest zgodne ze standardem 802.3af.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200