PowerApps – nowa platforma do budowania mobilnych, biznesowych aplikacji

Microsoft opracował biznesowe narzędzie dedykowane dla użytkowników smartfonów i tabletów, które pozwala pracownikom uzyskiwać szybko dostęp do interesujących ich w danym momencie danych. To proste w użyciu oprogramowanie (wersja beta) noszące nazwę PowerApps.

PowerApps pozwala biznesowym użytkownikom smartfonów i tabletów budować aplikacje bez konieczności ich kodowania, które są w stanie pobierać i przetwarzać dane przechowywane w różnych miejscach firmowego systemu IT. Podstawową zaletą rozwiązania jest fakt, że użytkownik nie znający żadnego języka programowania może sam zbudować taką aplikację, nie korzystając z usług profesjonalnego dewelopera.

Mobilne aplikacje budowane przy użyciu narzędzia PowerApps można uruchamiać na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów iOS i Android. Mogą to też być webowe aplikacje. Wszystkie są w stanie pobierać dane z różnych źródeł, takich jak Dropbox, OneDrive, Dynamics CRM, API Azure czy SharePoint Online.

Zobacz również:

Po zalogowaniu się do usługi PowerApps, prezentuje ona użytkownikowi szereg gotowych do użycia szablonów, które pomagają mu szybko budować proste biznesowe aplikacje. Może on wtedy pobrać na komputer Windows 10 ze sklepu Windows Store oprogramowanie PowerApps Studio i zbudować przy jego pomocy własną mobilną aplikację.

Osoby zainteresowane aplikacją powinny odwiedzić tę stronę.


TOP 200