Poufne dane? Pracownicy wyniosą je z firmy na urządzeniu mobilnym

Polityka BYOD – a co w niej mamy zapisane, pytają pracownicy?

Poufne dane? Pracownicy wyniosą je z firmy na urządzeniu mobilnym

Ankieta BYOD

Firma Ipsos Mori, na zlecenie Huddle, przeprowadziła ankietę wśród czterech tysięcy pracowników biurowych w USA i Zjednoczonym Królestwie. Wynika z nich, że firmy, które zaadoptowały model BYOD, mogą mieć problem ze skutecznym zabezpieczaniem firmowych danych. Te, które nie wprowadziły jeszcze tego modelu… mogą mieć ten sam problem.

Przyczynia się do tego zachowanie samych pracowników – szczególnie tych młodszych. 52% ankietowanych z USA i 59% ankietowanych ze Zjednoczonego Królestwa przyznało, że na prywatne laptopy i tablety przenoszą firmowe dane. Na tych urządzeniach wykonują również swoją pracę. Aż 73% badanych z USA i 61% z Wielkiej Brytanii przyznało ponadto, że na firmowy sprzęt pobierają aplikacje, których używają w prywatnych celach.

Zobacz również:

  • Szwedzki komputer kwantowy prowadzi obliczenia chemiczne
  • WhatsApp uruchamia Centrum Bezpieczeństwa
  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób

W badaniu nadmieniono również, że mało który pracownik przejmuje się bezpieczeństwem danych. Taka beztroska jest szczególnie rozpowszechniona w młodszym pokoleniu, tzw. „Millenialsach”. Tymczasem z badań amerykańskiego biura ds. Zatrudnienia wynika, że w 2015 roku, wymienione przed chwilą pokolenie stanowić będzie zdecydowaną większość amerykańskiej siły roboczej. To pokolenie domaga się wprowadzenia modelu BYOD bez żadnych ograniczeń. A firmowe dane? Niech dział IT się przejmuje, uważają Millenialsi.

Poufne dane? Pracownicy wyniosą je z firmy na urządzeniu mobilnym

Ankieta BYOD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200