Potrzebny inwestor

W tym roku JTT Computer SA zamierza pozyskać inwestora, który przejmie co najmniej 40% akcji.

W tym roku JTT Computer SA zamierza pozyskać inwestora, który przejmie co najmniej 40% akcji.

Dotychczasowi akcjonariusze doszli do porozumienia co do zmiany struktury kapitałowej spółki. Kierownictwo JTT jeszcze w tym roku zamierza znaleźć inwestora strategicznego, który przejąłby ok. 40% akcji firmy. "Ważne jest, aby wszedł on do firmy przed IV kwartałem tego roku. Do tego czasu mamy inne źródła finansowania, ale bez zastrzyku kapitału nie będziemy w stanie obsłużyć rosnących zamówień i zwiększać obrotów" - mówi Paweł Ciesielski, prezes JTT Computer SA.

W ubiegłym roku w Grupie JTT dokonano restrukturyzacji. Z 17 różnych spółek powstały trzy: JTT Computer (spółka matka), JTT Warszawa (firma dystrybucyjna) i JTT Silesia, która wkrótce zmieni nazwę na IT Partner (firma serwisowa, producent kas fiskalnych). W przyszłości największy nacisk ma być położony na rozwój usług serwisowych za pośrednictwem IT Partner.

"Po restrukturyzacji możemy obsłużyć zamówienia na poziomie 700 mln zł rocznie. W 1999 r. nasze obroty wyniosły ok. 430 mln zł (391 mln zł rok wcześniej, przyp. red.), dlatego chcielibyśmy przejąć lub połączyć się z dystrybutorem o obrotach rzędu 100-150 mln zł. Poszukujemy nowego partnera, chociaż na polskim rynku nie ma zbyt wielu chętnych" - stwierdza Paweł Ciesielski. "Dotyczy to także dystrybutora produktów sieciowych, których udział w naszej sprzedaży chcielibyśmy zwiększyć" - dodaje.

JTT - wspólnie z wrocławską firmą internetową GetIn - zamierza opracować rozwiązania handlu elektronicznego, na początku dla partnerów. Jak zapewnia Paweł Ciesielski, będą mogli z nich korzystać także klienci indywidualni. Za pośrednictwem Internetu możliwe będzie skonfigurowanie i zamówienie komputera. Plany dotyczące Internetu kierownictwo JTT zamierza przedstawić na targach Komputer Expo 2000.

W ubiegłym roku JTT sprzedała ok. 50 tys. komputerów (43 tys. rok wcześniej).


TOP 200