Potężny Zotac GTX 460 z dwoma GPU

Zotac testuje potężną kartę graficzną opartą o dwa układy GF104. "Podwójny" GeForce GTX 460 jeszcze nie jest ukończony, ale już wiadomo, że może wzbudzić sporo emocji wśród najbardziej wymagających użytkowników.

Nowa karta firmy Zotac została "przyłapana" przez jeden z branżowych azjatyckich portali technologicznych - Expreview. Na pierwszych zdjęciach widać model bez zamontowanego układu chłodzącego.

Zotac GTX 460 X2 został wyposażony w dwa układy GF104 i korzysta z 2GB pamięci GDDR5, będzie posiadać podwójny 256-bitowy interfejs pamięci oraz 672 rdzenie CUDA. Niestety na razie nie znamy częstotliwości taktowania nowej karty.

W lipcu pojawiła się teoretycznie mocniejsza podwójna karta od Galaxy - model GTX 465 X2. Zotac najprawdopodobniej zdecydował się na użycie GTX 460 ze względu na niewielką różnicę w wydajności i o wiele mniejsze problemy z chłodzeniem słabszego układu. W rezultacie może się okazać, że podwójny układ Zotaca będzie można taktować wyżej i osiągnie on lepsze wyniki w testach wydajności od mocniejszego brata.

Nie wiadomo niestety kiedy należy się spodziewać karty Zotac GTX 460 X2. Firma raczej będzie się spieszyć z jej wydaniem bo na horyzoncie czai się już nowy model GeForce’a - GTX 580.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200