Potentaci techniki

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju stworzyła ranking dziesięciu krajów najbardziej rozwiniętych technologicznie.

Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu znalazła się Finlandia, za nią uplasowały się Stany Zjednoczone, Szwecja i Japonia.

Ranking został opracowany w oparciu o kilka kryteriów, między innymi liczbę użytkowników Internetu, eksport technologii, ilość nagrodzonych nowych rozwiązań technologicznych.

Biorąc pod uwagę ilość nagrodzonych patentów Japonia zajęła bardzo dobrą pozycję z 994 patentami na milion osób, jednak ze względu na małą liczbę użytkowników Internetu (49 osób na tysiąc) uplasowała się dopiero na 4 pozycji. Australia pomimo, ze posiada dużą ilość nagrodzonych patentów i użytkowników Internetu zajęła dopiero 9 miejsce ze względu na wyjątkowo niski wskaźnik eksportu technologii.

W pierwszej dziesiątce potentatów technologicznych znalazły się cztery kraje z Europy- Finlandia (1), Szwecja (3) i Holandia (6) i Wielka Brytania (7), oraz cztery kraje z regionu Azji i Pacyfiku -Japonia (4), Korea Południowa (5), Australia (9) i Singapur (10), a także Stany Zjednoczone (2) i Kanada (8).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200