Poszerzony Lotus Workplace

IBM zaprezentował cztery nowe produkty z rodziny Lotus Workplace, umożliwiające rozbudowywanie istniejących aplikacji i portali korporacyjnych o funkcje pracy grupowej takie jak: poczta elektroniczna, instant messaging czy wideo-konferencje.

Lotus Workplace zapewnia zestaw komponentów do pracy grupowej przystosowanych do wymogów portalu. Można je dostosować do potrzeb konkretnej branży lub przedsiębiorstwa m.in. w zakresie kontroli, raportowania, sprzedaży detalicznej lub zarządzania działem sprzedaży. Nowe produkty w ramach Lotus Workplace łączą w sobie funkcjonalność podstawowego oprogramowania Lotus.

Nowe produkty Lotus Workplace to:

IBM Lotus Workplace Messaging 1.1 - oparte na standardach rozwiązanie do budowania infrastruktury poczty korporacyjnej. Jest to produkt skalowalny, który może być zintegrowany z istniejącą infrastrukturą. Obsługa poczty oraz dostęp do usług katalogowych w Lotus Workplace Messaging odbywa się głównie przez przeglądarkę internetową, portal, jak również protokół POP.

Zobacz również:

  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób

Lotus Workplace Team Collaboration 1.1 - łączy w sobie zsynchronizowane funkcje instant messaging i wideo-konferencji z asynchronicznymi możliwościami w zakresie pracy grupowej.

IBM Lotus Workplace Collaborative Learning 1.1 - system zarządzania nauczaniem, który pozwala usprawnić programy szkoleń stacjonarnych i na odległość, a także zarządzanie materiałami edukacyjnymi. Program umożliwia firmom dostosowanie szkoleń do własnych potrzeb. Jest to nowa wersja programu IBM Lotus Learning Management System (LMS).

IBM Lotus Workplace Web Content Management 1.1 - wykorzystuje technologie przejęte przez IBM w wyniku zakupu firmy Aptri. Oprogramowanie umożliwia tworzenie, publikowanie, zarządzanie i archiwizację zawartości webowej w środowisku intranetowym, extranetowym i internetowym firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200