Posłuchaj jakie plany wobec informatyzacji mają PiS i PO

Modernizacja polskiego państwa zależy również w dużej mierze od uchwalonej, podczas kadencji odchodzącego właśnie parlamentu, ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne. Co zwycięzcy niedawnych wyborów parlamentarnych mają zamiar zrobić z pozostawionym przez poprzedników dorobkiem? Jakie mają pomysły na budowanie społeczeństwa informacyjnego i rozwój elektronicznej gospodarki?

Ekspertom zadaliśmy pytanie dotyczące planów informatyzacji państwa i budowy społeczeństwa informacyjnego po wygranych wyborach parlamentarnych.

Posłuchaj jakie plany wobec informatyzacji mają PiS i PO

PiS

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi Piotra Piętaka, koordynatora grupy roboczej Prawa i Sprawiedliwości ds. informatyzacji administracji publicznej i reformy nauczania informatyki - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP.

Posłuchaj jakie plany wobec informatyzacji mają PiS i PO

PO

Polecamy także wypowiedź dr. Pawła Węgrzyna z Platformy Obywatelskiej, kierującego zespołem ds. informatyzacji państwa i rozwoju społeczeństwa informacyjnego - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP.

Zapytaliśmy również o skuteczność kampanii wyborczej w internecie. Według różnych badań internautów w Polsce jest ponad 8 mln - wydawałoby się ogromna część elektoratu. Czy warto walczyć o głosy "e-wyborców"?

Wypowiedź Piotra Piętaka (PiS) - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP.

Wypowiedź dr. Pawła Wegrzyna (PO) - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP.

Wypowiedź dr. Pawła Węgrzyna została nagrana tuż przed wyborami parlamentarnymi. Piotr Piętak udzielił nam wywiadu telefonicznego w powyborczy poniedziałek.

Testament ministra

Prof. Michał Kleiber, kierujący Ministerstwem Nauki i Informatyzacji, wśród sukcesów wymienia m.in. uchwalenie ustawy o informatyzacji, znaczący budżet na realizację programu sektorowego 'Nauka, Nowe Technologie i Społeczeństwo Informacyjne' w Narodowym Planie Rozwoju 2007-2013, nakłonienie Ministerstwa Finansów do wprowadzenia ulgi na internet, skuteczną akcję przeciwko tzw. dyrektywie patentowej.

Posłuchaj wypowiedzi ministra na temat dokonań MNII - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP.

Porażki resortu - to zdaniem ministra - brak koordynacji działań w zakresie informatyzacji, dotkliwe braki kadrowe działu informatyzacji, brak spójnej oferty open source dla administracji publicznej.

Posłuchaj wypowiedzi ministra na temat porażek MNII - plik mp3 oraz plik zip do pobrania z naszego serwera FTP

***

Polecamy także artykuł Sławomira Kosielińskiego - "Poradnik lobbysty"

Wkrótce na korytarzach sejmowych zaroi się od... lobbystów. Oto poradnik dla tych, którzy chcieliby skorzystać z ich usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200