Porządek w papierach

2Si wprowadza do oferty aplikację firmy Eastman Software do zarządzania obiegiem informacji i dokumentów.

2Si wprowadza do oferty aplikację firmy Eastman Software do zarządzania obiegiem informacji i dokumentów.

Pakiet Work Manager Suite (WMX) firmy Eastman Software współpracuje z serwerem Microsoft Exchange. Składa się z trzech modułów, które w połączeniu z serwerami BackOffice i pakietem biurowym Microsoft Office pozwalają łączyć, rozdzielać, zarządzać, indeksować i przeszukiwać różnego typu dokumenty. Oprogramowanie Eastman Kodak nie wymaga oddzielnej bazy danych (korzysta z bazy Exchange). Z aplikacjami Office jest zintegrowane poprzez interfejsy ODMA.

Trzy moduły

Moduł Work Folder for Microsoft Exchange pozwala przystosować "foldery publiczne" serwera Exchange do realizacji określonych funkcji. W folderach mogą być przechowywane różnego rodzaju dokumenty. Użytkownik ma do dyspozycji wybór szablonów aplikacji, które mogą pracować w ramach folderów publicznych: dla działu kadr, do zarządzania wydatkami i raportami czy do automatyzacji wymiany dokumentów. Każdą z tych "gotowych" aplikacji można modyfikować. Możliwe jest też napisanie własnych aplikacji, odzwierciedlających proces decyzyjny w firmie. Moduł Document Manager wzbogaca funkcje Exchange o mechanizm oznaczania, rozpoznawania i zatwierdzania kolejnych wersji dokumentów, tworzenie między nimi powiązań oraz indeksowanie i przeszukiwanie. Aplikacja zapewnia dostęp do dokumentów w folderach publicznych oraz korzystanie z nich przez przeglądarkę internetową i Outlook Web Access.

Komponent Imaging for Windows Professional Edition umożliwia wprowadzanie dokumentów papierowych do środowiska Work Manager Suite.

Bogate plany

Obecnie w katowickiej firmie pracuje trzech konsultantów Eastman WMX i ok. 40 osób z certyfikatami Microsoftu (MCP, MCSE). 2Si planuje wzbogacić ofertę produktów do zarządzania dokumentami i przepływem informacji w kolejne aplikacje, m.in. pakiet Unified Messaging System firmy Datasys.

Dla konkurencyjnej platformy komunikacyjnej Lotus Notes 2Si oferuje rozwiązanie Archiver+ firmy Triangle. Archiver zarządza przepływem dokumentów i zadań w firmach, które wdrażają ISO 9001 lub działają już zgodnie z tą normą. Trwają prace mające na celu przystosowanie tego produktu do wymagań polskich użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200