Portfel w komórce pomaga oszczędzać

Z raportu "Opening the Mobile Wallet" przygotowanego przez firmę doradczą PwC wynika, że korzystanie z portfela w komórce pozwala na oszczędność pieniędzy. Oznacza nie tylko wygodne płacenie, ale również zwalnia z konieczności pamiętania o zabraniu ze sobą kart lojalnościowych, biletów, czy kuponów rabatowych.

Z raportu firmy doradczej PwC wynika, że najważniejszą zaletą z korzystania z portfela w komórce jest oszczędność pieniędzy dzięki różnego rodzaju ofertom rabatowym skierowanym specjalnie do tej grupy użytkowników. Taką korzyść zadeklarowało aż 78 proc. przebadanych przez PwC osób. Na drugim miejscu znalazł się łatwiejszy dostęp do kart i kuponów lojalnościowych - według 67 proc. badanych dzięki portfelowi w telefonie będą je mieli zawsze przy sobie i szybciej je zlokalizują niż w tradycyjnych miejscach. 57 proc. zauważa wśród korzyści większą wygodę oraz oszczędność czasu.

Aż 66 proc. respondentów objętych badaniem PwC chce używać portfela w telefonie zamiast kupowania i noszenia tradycyjnych biletów, zarówno tych upoważniających do korzystania ze środków transportu, jak i wejścia na koncerty, do kina czy teatru. Według nich wydrukowane bilety łatwiej jest zgubić lub ich zapomnieć. Dla 58 proc. ankietowanych portfel w telefonie w wygodny sposób zastąpi tradycyjny dowód ubezpieczenia medycznego czy samochodowego.

Zobacz również:

  • Świąteczne animacje pojawiły się na urządzeniach z Androidem
  • Spadła liczba debiutów na europejskich giełdach
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200