Porozumienie TP z Dialogiem

Umowa zawarta między Telekomunikacją Polską i Telefonią Dialog wprowadza nowe zasady rozliczeń pomiędzy tymi operatorami telefonii stacjonarnej.

Nowa umowa zastępuje poprzednie porozumienie o łączeniu operatorskich sieci teleinformatycznych (interconnect). Do tej pory rozliczenia przebiegały według dwóch typów rozliczeń, jako: umowy bill&keep (każdy zatrzymuje przychody dla siebie) lub revenue share (podział przychodów).

Nowe zasady rozliczeń zostaną wdrożone w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. W kwestiach prawnych, technicznych i finansowych porozumienie uwzględnia rozwiązania stosowane w ramowych warunkach połączenia lub dostępu do sieci z operatorami, złożonych do akceptacji Prezesa URTiP w maju br.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce

Przyjęte w trakcie negocjacji rozwiązania bazują na tzw. stawce za zakończenie ruchu telekomunikacyjnego w sieci drugiego operatora (operatorzy przekazują sobie wynegocjowaną stawkę, która jest niezależna od wysokości stosowanych przez nich taryf). Umowa obejmuje również kwestie dostępu do Internetu oraz usługi sieci inteligentnej.

Oprócz umowy interconnect podpisano także komercyjną umowę na dzierżawę sieci szkieletowej (zasobów teletransmisyjnych TP) dla Telefonii Dialog o długości ponad 8500 km.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200