Porozumienie Adaptec i IBM

Firma Adaptec poinformowała, że kupuje od IBM oddział zajmujący się produkcją pamięci masowych RAID. Adaptec przejmie od IBM określone własności intelektualne i licencje na produkowanie rozwiązań RAID, wzbogacając tym samym swoją ofertę dotyczącą tego segmentu rynku.

Porozumienie zostało zawarte na trzy lata i przewiduje, że Adaptec będzie dostarczać IBM kontrolery RAID, które Big Blue będzie instalować w swoich serwerach eServer, iSeries i pSeries. Adaptec będzie z kolei stosować w swoich produktach technologię ServeRAID autorstwa IBM. Adaptec przewiduje, że dzięki porozumieniu z IBM jego obroty wzrosną w ciągu najbliższych trzech lat o 150 mln USD (licząc wszystkie produkty, w tym te sprzedane przez IBM).

Adaptec przygotowuje też równolegle swoje własne nowe rozwiązania dla pamięci masowych, oparte na technologii iSCSI. Firma nie zaniedbuje technologii Fibre Channel i oprogramowania wirtualizującego dane, o czym może świadczyć niedawne przejęcie firmy Elipsan. Można tu wreszcie wspomnieć o wprowadzaniu przez Adaptec do swojej oferty produktów wyposażonych w dyski SATA (szeregowe ATA) i SAS (Serial Attached SCSI).

Zobacz również:

  • IBM podpisało z armią amerykańską intratny kontrakt
  • Nokia wybrała platformę Red Hat

Wygląda więc na to, że Adaptec jest zainteresowany zarówno rynkiem produktów przeznaczonych zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla dużych korporacji. Można się też spodziewać, że w ofercie tej firmy pojawią się wkrótce kolejne produkty linii NAS (pamięci masowe IP) i ILM (oprogramowanie zarządzające cyklem życia informacji).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200