Poręczny player Siemensa

Szwajcarski oddział koncernu Siemens zaprezentował kieszonkowy odtwarzacz plików muzycznych. Urządzenie po podłączeniu do telefonu komórkowego może pobierać pliki ze specjalnego serwisu internetowego.

Poręczny player Siemensa
DRM Music Player o wymiarach 52 x 98 x 21 mm i wadze 80 gramów, posiada mały, monochromatyczny wyświetlacz LCD z informacjami o zawartości nośnika oraz trzy przyciski sterujące. Urządzenie można podłączyć do telefonu komórkowego wyposażonego w technologię GPRS. W ten sposób uzyskujemy połączenie ze specjalnym serwerem w Internecie oferującym pobieranie muzyki. Zanim pobierzemy plik, możemy go najpierw odsłuchać.

Oferowane przez serwis pliki są zakodowane w formacie MPEG4 aacPlus. Przeciętna wielkość pliku wynosi w tym przypadku około 1 MB. W zależności od jakości połączenia, pobranie takiego pliku zajmuje do 10 minut. Pliki są przechowywane na wymiennym nośniku SD (Secure Digital), który możemy podłączyć do tradycyjnego komputera i odsłuchać nagrane na nim utwory. Urządzenie obsługuje również pliki MP3, które możemy na nie przenieść poprzez port USB.

Zobacz również:

  • Polska stanie się wiodącym dostawcą baterii samochodowych

Jak podkreślają twórcy rozwiązania, pliki z muzyką będą zabezpieczone specjalnym systemem cyfrowych praw autorskich, uniemożliwiającym kopiowanie na inne komputery oraz udostępnianie nagrań w Internecie. Kieszonkowy odtwarzacz muzyczny Siemensa trafi na rynek europejski prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200