Poprawki dla systemu IOS dwa razy w roku

Idąc w ślady takich firm jak Microsoft czy Oracle, Cisco postanowił publikować aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa usprawniające pracę szeregu swoich produktów (głównie routerów i przełączników) w regularnych odstępach czasu.

Aktualizacje będą modyfikować sieciowy system operacyjny IOS (Internetwork Operating System), który zarządza routerami i przełącznikami obsługującymi sieci korporacyjne oraz sieci eksploatowane przez firmy telekomunikacyjne i dostawców usług ISP (Internet Service Provider). Oprogramowanie zarządzające innymi produktami Cisco, w tym oferowanymi przez Linksys, będzie dalej modyfikowane tak jak poprzednio, czyli zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Pierwszy zestaw poprawek pojawi się w środę 26 marca br. Kolejne poprawki będą publikowane w regularnych półrocznych odstępach, czyli iż następny update ujrzy światło dzienne we wrześniu 2008 r.

Zobacz również:

Wspomniana wcześniej firma Microsoft publikuje modyfikacje co miesiąc (w każdy drugi wtorek), a Oracle robi to regularnie co kwartał. Cisco opublikował w zeszłym roku osiem poprawek bezpieczeństwa modyfikujących pracę systemu operacyjnego IOS.


TOP 200