Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Nadal nie wiadomo, kiedy sąd rejestrowy rozstrzygnie prawidłowość lutowego wpisu do KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej. Utworzenie przez TVN i Polsat wspólnej spółki nie zaburzy konkurencji na rynku - uznał prezes UOKiK. Przetarg na stworzenie kluczowego dla sprawnego działania CEPiK systemu transmisji danych po półtora roku został unieważniony. Czy potrzebna jest nam KRRiTV? Europa nie ma pomysłu, jak zatrzymać naukowców. Pamięci flash atakują. Ile za bezpieczny podpis? E-mydło i powidło.

PULS BIZNESU

To był chybiony pomysł

Centrum im. Adama Smitha uważa, że rebranding przyniesie grupie TP 1 mld USD strat. Te wyliczenia nie mają sensu - ripostują analitycy.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=0E32AAD7-198C-4C68-94C0-D173D40685E5 (dostęp płatny)

KRS PTC: Sąd prosi o wyjaśnienia

Nadal nie wiadomo, kiedy sąd rejestrowy rozstrzygnie prawidłowość lutowego wpisu do KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=F8FC3355-34D0-4619-A26A-D0FA0226C842 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Cyfrowa przyszłość

Utworzenie przez TVN i Polsat wspólnej spółki nie zaburzy konkurencji na rynku - uznał prezes UOKiK. Polski Operator Telewizyjny będzie świadczył usługi cyfrowej transmisji programów.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1581&dok=1581.29.3.2.21.2.0.1.htm

GAZETA.PL

Fatum nad CEPiK

Przetarg na stworzenie kluczowego dla sprawnego działania CEPiK systemu transmisji danych po półtora roku został unieważniony. Bez tego systemu nie da się zakończyć budowy CEPiK.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3002992.html

Czy potrzebna jest nam KRRiTV?

O rolę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji spierają się Stanisław Jędrzejewski, członek Rady, oraz Jakub Bierzyński, szef domu mediowego OMD Poland, doradca Jana Rokity z PO.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3003725.html

Europa nie ma pomysłu, jak zatrzymać naukowców

Unia musi przyciągać naukowców i ich zatrzymywać, by liczyć się w globalnej gospodarce. Problem w tym, że nie ma na to pomysłu i spiera się o pieniądze na badania.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3002873.html

BUSINESSWEEK POLSKA

Pamięci flash atakują

To one są sercem nowych iPodów firmy Apple i konkurują z twardymi dyskami. Gdy 7 września Apple Computer Inc. zaprezentował światu nowy odtwarzacz muzyczny iPod Nano, Hwang Chang Gyu, szef działu produkującego chipy w Samsung Electronics, był wniebowzięty.

http://www.businessweek.pl/dzialy/?O=6607 (fragmenty artykułu)

GAZETA BANKOWA

Procent pewności

IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc.), międzynarodowa organizacja zrzeszająca inżynierów elektryków i elektroników z całego świata, chcąc zapewnić bezpieczeństwo przy przesyłaniu informacji wykorzystujących technologię bezprzewodową w lokalnych sieciach informatycznych - WLAN (Wireless Local Area Network) - określiła standard WEP (Wired Equivalent Privacy).

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,10826,142,art.html (fragmenty artykułu)

Ile za bezpieczny podpis?

Podpis elektroniczny niby jest - bo prawo go sankcjonuje - a właściwie jakby go nie było

Podpis odręczny składany pod tekstem pisanym ręcznie lub maszynowo zaświadcza o tym, że składający go zgadza się z treścią, pod którą się podpisał.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,10825,142,art.html (fragmenty artykułu)

NEWSWEEK POLSKA

E-mydło i powidło

Jeśli marzysz o własnym biznesie, wejdź do sieci. Internet to dziś najbardziej obiecujące miejsce do zarabiania pieniędzy.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=13790 (fragmenty artykułu, wymagana darmowa rejestracja).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200