Poniedziałkowy Przegląd Prasy

KPWiG twierdzi, że jest blisko ustalenia sprawcy manipulacji na akcjach PC Guard. Na czele Netii Mobile stoi Chris Bannister, który wprowadzał w Skandynawii komórkową sieć '3'. PiS ma pomysł na wielką integrację wszystkich publicznych systemów informatycznych kraju. Polska namawia koncern LG Philips LCD do stworzenia w naszym kraju centrum badań i rozwoju. Microsoft wydaje miliardy dolarów ma ugody. Minister Michał Kleiber: Informatyzacja bałaganu bardziej szkodzi niż pomaga. Chińska policja próbuje przez Internet wpływać na nastroje obywateli. Nowe narzędzia bankowca.

PARKIET

Kurs akcji spadł o 95 proc.

Na koniec piątkowej sesji walory PC Guard kosztowały 19,9 zł. Jeszcze we wtorek inwestorzy byli gotowi płacić za papiery informatycznej spółki 400 zł. KPWiG twierdzi, że jest blisko ustalenia sprawcy manipulacji na akcjach firmy z Poznania.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=403456 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Integracja danych o obywatelu

PiS ma pomysł na wielką integrację wszystkich publicznych systemów informatycznych kraju. Ukrócą biurokrację czy stworzą molocha za kilka miliardów złotych?

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1567&dok=1567.28.3.2.10.2.0.1.htm

RZECZPOSPOLITA

Sześciu zdecydowanych

Polska namawia koncern LG Philips LCD do stworzenia w naszym kraju centrum badań i rozwoju. Kończą się także prace nad pakietem zachęt dla jego sześciu poddostawców, do którego szczegółów dotarła "Rz".

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051017/ekonomia/ekonomia_a_5.html

GAZETA.PL

Microsoft wydaje miliardy dolarów ma ugody

Sądowe boje Microsoftu kończą się według tego samego schematu - koncern Billa Gatesa wykłada na stół czek z pokaźną sumą, a konkurent wycofuje pozew. Microsoft na ugody wydał już kilka miliardów dolarów, ale na tym wcale nie koniec.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2969947.html

Informatyzacja bałaganu bardziej szkodzi niż pomaga

Rozmowa z ministrem nauki i informatyzacji Michałem Kleiberem.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2969838.html

Sieci komórkowe: Karuzela prezesów

Chris Bannister szefuje Netii Mobile, czwartemu w Polsce operatorowi komórkowemu - dowiaduje się nieoficjalnie dziennik. Wcześniej Bannister wprowadzał w Skandynawii sieć "3" koncernu Hutchison Whampoa.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2968483.html

NEWSWEEK POLSKA

Wielki Brat czuwa

Szpiegowanie sieci to za mało. Chińska policja próbuje przez Internet wpływać na nastroje obywateli.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=13659 (fragmenty artykułu, wymagana darmowa rejestracja)

GAZETA BANKOWA

Nowe narzędzia bankowca

Zmiany gospodarcze następują coraz szybciej i oprogramowanie biznesowe ma coraz większe znaczenie dla firm. Warto zwrócić uwagę, że są to nie tylko rozwiązania do planowania zasobów organizacji oraz różne rozwiązania pokrewne, takie jak zarządzanie łańcuchem dostaw, relacjami z klientami, cyklem życia produktu oraz relacjami z dostawcami.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,10684,142,art.html (fragmenty artykułu)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200