Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Ponownie ruszyły przetargi na komputery dla szkół w ramach unijnego programu za 1,5 mld zł. Zepsutego monitora nie wyrzucaj. Popyt na szerokie pasma. Samsung i Motorola podzielą się patentami. Czy komputer w firmie to już nowoczesność. Sześć lat więzienia za phishing. Jaki format zostanie następcą DVD? Obejrzyj swój dom w Google. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przygotowuje się do wprowadzenia technologii biometrycznych w dokumentach obywateli. Szerokopasmowy Internet wypiera płytę CD.

PULS BIZNESU

Kolejne starcie o 200 mln zł

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) kolejny raz podchodzi do wykorzystania 1,5 mld zł na skomputeryzowanie szkół. W czerwcu po raz drugi ruszył przetarg na dostawy pracowni internetowych dla 5 tys. szkół.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=208ADEBA-CDCB-46E5-A654-D59FC0A39B72

RZECZPOSPOLITA

Zepsutego monitora nie wyrzucaj

Firmy wprowadzające na rynek domowy sprzęt elektryczny i elektroniczny będą odpowiedzialne nie tylko za odpady produkcyjne, ale i za zużyte wyroby.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050704/prawo/prawo_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Popyt na szerokie pasma

Niezwykle gwałtownie rozwija się budowa na świecie szerokopasmowych połączeń, które są wykorzystywane w telekomunikacji oraz w mediach.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1493&dok=1493.28.420.2.10.3.0.1.htm

Samsung i Motorola podzielą się patentami

Południowokoreański koncern Samsung Electronics podpisał z amerykańską Motorolą porozumienie w sprawie wspólnego korzystania z technologicznych rozwiązań dla telefonii komórkowej.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1493&dok=1493.28.420.2.10.5.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Czy komputer w firmie to już nowoczesność

Dwie trzecie firm nie stara się zwiększać swojej innowacyjności, choć ponad połowa jest przekonana, że zalicza się do przedsiębiorstw nowoczesnych. Nie kuszą się nawet o zmiany organizacyjne, niewymagające nakładów finansowych.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2801673.html

Sześć lat więzienia za phishing. Plaga narasta

Na sześć lat więzienia angielski sąd skazał internetowego przestępcę z Teksasu, który stosując m.in. tzw. phishing, ukradł 6,5 mln funtów. Badania pokazują, że plaga ta wciąż się nasila - w USA w ciągu ostatnich 12 miesięcy próbowano okraść w ten sposób aż 73 mln internautów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2801616.html

Kosztowna ugoda Microsoftu z IBM

W piątek obie spółki podpisały porozumienie, zgodnie z którym koncern Billa Gatesa ma zapłacić IBM 775 mln dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2801618.html

Jaki format zostanie następcą DVD?

Światowe koncerny szykują się do decydującego starcia: Blu-ray i HD DVD, formaty pretendujące do miana standardu nowej generacji, mają trafić do masowej sprzedaży pod koniec roku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2801615.html

Obejrzyj swój dom w Google

Handel na koronie Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie, żółte parasole kawiarnianych ogródków na Rynku w Krakowie, a być może nawet twój dom możesz obejrzeć z wysokości kilkuset kilometrów na internetowej stronie maps.google.com.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2800236.html

GAZETA BANKOWA

Kciuki do kontroli

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przygotowuje się do wprowadzenia technologii biometrycznych w dokumentach obywateli. Jeden z polskich inżynierów chce opatentować system bioidentyfikacji oparty na komputerach kieszonkowych.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,9847,142,art.html (fragmenty artykułu)

Zarobić na internecie

Na reklamie internetowej zarabiają nie tylko wielkie portale czy nieco mniejsze serwisy tematyczne. Coraz częściej do kieszeni instytucji finansowych zaglądają zwykli użytkownicy internetu, którzy prowadzą swoje prywatne strony.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,9835,142,art.html (fragmenty artykułu)

NEWSWEEK POLSKA

Co leci w sieci

Szerokopasmowy Internet wypiera płytę CD. Tańsze i prostsze staje się legalne ściąganie plików muzycznych z serwerów.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=12903 (fragmenty artykułu, wymagana darmowa rejestracja)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200