Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sprzedaż pecetów kuleje... Fitch znowu zdegradował fińską Nokię… 70 mln dolarów dla nowej prezeski Yahoo… Internet zmienia nawyki… Nowy iPad zadebiutował w Chinach… Angry Birds na telewizory Samsunga… Bank wirtualny to nie tylko konto… Jak leczyć uzależnienie od internetu… Mark Zuckerberg bierze kredyt…

COMPUTERWORLD

PKB większe o 106 mld zł dzięki rozwojowi internetu mobilnego

Zakładając bardzo szybki rozwój szerokopasmowego internetu w Polsce, w 2020 roku udział Internetu w PKB Polski może wynieść nawet 13,1 proc. PKB, czyli aż 345 mld zł. Dostęp do szybkiego Internetu będzie miało wtedy 28 mln Polaków. Z raportu firmy Deloitte wynika, że szybkie wdrożenie innowacyjnej technologii mobilnego dostępu do Internetu w ciągu najbliższych 8 lat może powiększyć nasze PKB łącznie o 106 mld zł.

Polacy zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie programistycznym Code of Duty

Zakończyła się druga edycja konkursu programistycznego "Code of Duty" zorganizowanego przez firmę Criteo. W eliminacjach do konkursu wzięło udział 2100 osób z ponad 17 krajów, w tym 850 inżynierów. W gronie trzydziestu finalistów znalazło się aż dwunastu polskich programistów. Zajęli tez oni pierwsze trzy miejsca w finale.

RZECZPOSPOLITA

Mark Zuckerberg bierze kredyt

Czemu jeden z najbogatszych ludzi świata, założyciel Facebooka, jego prezes i główny udziałowca, kupuje dom na kredyt?

Sprzedaż pecetów kuleje

Sprzedaż komputerów spada, na czym cierpią i producenci sprzętu, i oprogramowania. Microsoft zanotował pierwszą stratę od 26 lat.

Yahoo: 70 mln dolarów dla nowej prezeski

Podstawowa pensja Marissy Mayer wyniesie milion dolarów, ale dzięki akcjom i opcjom na akcje oraz potencjalnym nagrodom i bonusom jej wynagrodzenie znacznie zwiększy tę kwotę.

GAZETA PRAWNA

Angry Birds na telewizory Samsunga

Wkrótce na telewizorach Samsung Smart Tv dostępna będzie aplikacja gry Angry Birds. To jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji na smartfony i tablety.

Bank wirtualny to nie tylko konto

Alior Sync to rewolucja jeśli chodzi o sposób prowadzenia banku. Jak wygląda oferta produktów "okołokontowych"? Lokata, konto oszczędnościowe, kredyt gotówkowy, karta kredytowa - sprawdźmy czym na tle pozostałych konkurentów bankowości wirtualnej wyróżnia się Alior Sync.

Fitch znowu zdegradował fińską Nokię. Poniżej śmieciowego poziomu

Nokia, której rating zadłużeniowy już posiada tzw. status śmieciowy u wszystkich trzech największy agencji ratingowych, została dzisiaj zdegradowana przez Fitch Ratings o dwa kolejne szczeble z powodu wzrostu strat fińskiej spółki w drugim kwartale.

PULS BIZNESU

Ciekawa praca? Menedżer od start-upów

Rynek pracy To oferta dla tych, którzy wolą nieprzewidywalne, ale ciekawe "jutro" i odrobinę ryzyka, a nie dla tych, co wolą bezpieczne "teraz".

Internet zmienia nawyki

W krajach rozwijających się wirtualne zakupy są częstsze niż w krajach dojrzałych.

Nowy iPad zadebiutował w Chinach

W Chinach odbył się w debiut Nowego iPada.

Jak leczyć uzależnienie od internetu

Problem powstaje, kiedy z sieci korzysta się bezproduktywnie - mówi PAP dr Kimberley Young, psycholog i szef Centrum leczenia Uzależnienia od Internetu, autorka wielu książek. Jej zdaniem uzależnienie od internetu stało się poważnym zagrożeniem na całym świecie.

NETWORLD

Kilka ciekawych funkcji MS Office 2013

Microsoft zachwala możliwości nowego pakietu Office. Przyjrzyjmy się kilku interesującym funkcjom najnowszego pakietu biurowego tej firmy.


TOP 200