Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zobacz, jak banki chronią twoje dane i pieniądze… Za pięć lat połowa ludności w zasięgu LTE… Uwaga na e-biznes - coraz więcej klauzul niedozwolonych… Nowe laboratorium IPv6 częścią międzynarodowej sieci ośrodków szkoleniowych… Microsoft oferuje Linuksa na platformie Windows Azure…

COMPUTERWORLD

Nowe laboratorium IPv6 częścią międzynarodowej sieci ośrodków szkoleniowych

Firma Cisco i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie poinformowały o otwarciu laboratorium do prowadzenia szkoleń i badań dotyczących protokołu internetowego w wersji 6. Laboratorium, które znajduje się w nowym Centrum Informatyki AGH, jest częścią międzynarodowej sieci ośrodków szkoleniowo-badawczych specjalizujących się w IPv6.

Zarządzanie nowoczesną organizacją IT

W dniach 12 -13 czerwca br. w Ostromecku koło Bydgoszczy odbędzie się konferencja poświęcona praktycznemu wykorzystaniu metodyk zarządzania i standardów. Organizatorami są Stowarzyszenie Ekspertów Zarządzania Technologiami ICT oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

GAZETA PRAWNA

Uwaga na e-biznes: Coraz więcej klauzul niedozwolonych. Najgorzej w turystyce, finansach, handlu

Rok 2012 może być rekordowy, jeśli chodzi o liczbę klauzul niedozwolonych zgłaszanych Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów - wynika z najnowszej analizy kancelarii Accreo Legal. Coraz więcej niedozwolonych klauzul dotyczy branży handlu elektronicznego.

Zobacz, jak banki chronią twoje dane i pieniądze

Z raportu "[email protected]" Związku Banków Polskich wynika, że w III kwartale 2011 r. z bankowości elektronicznej aktywnie korzystało niemal 10 mln klientów. Liczba klientów indywidualnych mających podpisane umowy umożliwiające korzystanie z jej usług jest jeszcze wyższa - przekracza 17,3 mln. Postanowiliśmy się przyjrzeć jak banki oferujące nam internetowy dostęp do konta dbają o bezpieczeństwo powierzonych im pieniędzy.

WYBORCZA.BIZ

Ericsson: Za pięć lat połowa ludności w zasięgu LTE

W 2017 r. 85 proc. ludności znajdzie się w zasięgu technologii 3G - przewiduje szwedzki koncern Ericsson. Jednocześnie liczba abonentów telefonii komórkowej, używających smartfonów sięgnie 3 mld.

NETWORLD

Microsoft oferuje Linuksa na platformie Windows Azure

Po latach walki z Linuksem i traktowania tego oprogramowania jako poważnego zagrożenia dla Windows, Microsoft podjął decyzję, że chmurowa platforma Windows Azure będzie oferować również wirtualne maszyny, które pracują pod kontrolą Linuksa.


TOP 200