Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Komisja Europejska zawiesza decyzję UKE dotyczącą światłowodów Telekomunikacji Polskiej… Komórkowe wojny bez limitu… Samsung zdetronizował Nokię po 14-latach prymatu fińskiej spółki… HTC pracuje nad tabletofonem… Rośnie sprzedaż komputerów na świecie… Amazon wydrukuje książkę na żądanie… Ukłon Plusa w stronę kibiców… Astronomiczne zarobki stażystów Facebooka… Obiecujący polski startup zamknięty… NaviExpert wchodzi w usługi dla biznesu…

COMPUTERWORLD

e-Zdrowie w Polsce i na świecie

Projekty informatyzacji służby zdrowia realizowane są na świecie z różnym powodzeniem. Skąd Polska mogłaby czerpać wzorce? A może jesteśmy skazani na własne rozwiązania?

Producent otwartego systemu CRM chce walczyć o największych klientów

Dostępne także na polskim rynku oprogramowanie SugarCRM ma być rozwijane pod kątem potrzeb większych organizacji. Rozwijany na zasadach open source system ma zyskać m.in. rozbudowane funkcje z zakresu prognozowania sprzedaży.

RZECZPOSPOLITA

Amazon wydrukuje książkę na żądanie

Amazon wywołał poruszenie wśród wydawców planami druku książek na żądanie. Pozytywnie zaskoczył rynek wynikami finansowymi w pierwszym kwartale.

Ukłon Plusa w stronę kibiców

Tanie rozmowy telefoniczne z krajami Unii Europejskiej, Rosją, Ukrainą i Chorwacją oraz darmowa nawigacja, czyli "Starter dla obcokrajowca" w Plusie.

Rośnie sprzedaż komputerów na świecie

Światowa sprzedaż komputerów PC w pierwszym kwartale 2012 r. wyniosła 89 mln, czyli była o 1,9 proc. większa niż przed rokiem - podała firma analityczna Gartner. Wcześniej prognozowała, że w pierwszym kwartale br. rynek zanotuje spadek o 1,2 proc.

GAZETA PRAWNA

Samsung zdetronizował Nokię po 14-latach prymatu fińskiej spółki

Samsung Electronics wyprzedził po raz pierwszy Nokię, jako największy producent telefonów komórkowych na świecie, przerywając 14-letnie rządy fińskiej spółki w tej branży.

HTC pracuje nad tabletofonem

Na jesieni do sprzedaży ma trafić tabletofon marki HTC. To urządzenie łączące w sobie funkcje smartfona i tabletu.

Komórkowe wojny bez limitu

Rynek się kurczy, przychody spadają, konkurenci walczą na wykrwawienie. W telefonii komórkowej trwa wojna. Cel: oberwać najmniej, zadać najwięcej ciosów rywalom i jako pierwszy liczyć zyski ze sprzedaży mediów w internecie.

Komisja Europejska zawiesza decyzję UKE dotyczącą światłowodów Telekomunikacji Polskiej

Komisja Europejska zawiesiła decyzję polskiego Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotyczącą rynku hurtowych usług dostępu szerokopasmowego, poinformował urząd w komunikacie. Bruksela obawia się, że proponowane ograniczenie dla operatorów alternatywnych w dostępie do sieci światłowodowej Telekomunikacji Polskiej negatywnie wpłynie na rynek.

WYBORCZA.BIZ

Kim jest twórca PizzaPortal.pl, który sprzedał biznes za 120 mln zł

Lech Kaniuk w 2006 roku stworzył serwis do zamawiania pizzy przez internet. Dziś Pizzaportal.pl ma w ofercie 1,2 tys. restauracji. A sukces sprawił, że firmę kupił niemiecki potentat za 120 mln zł. Czy polski biznes będzie częścią największej na świecie platfomy zamawiania jedzenia przez internet?

Obiecujący polski startup zamknięty. To nie porażka

To koniec niesamowitej podróży - tak pożegnał się z siecią serwis MyGuidie. - Nie traktuję tego jako porażki, model biznesowy się nie sprawdził. By zachęcić użytkowników, trzeba by zainwestować tyle co Groupon, mnóstwo pieniędzy wydać na handlowców i marketing - mówi Ola Sitarska, jedna z najmłodszych osób próbujących swych sił w branży internetowej.

PULS BIZNESU

NaviExpert wchodzi w usługi dla biznesu

Poznańska firma nawiązała współpracę z operatorem platform lokalizacyjnych, spółką Finder. Efekty poznamy już niebawem.

Astronomiczne zarobki stażystów Facebooka

Średnia płaca programistów odbywających staż w Facebooku, największym portalu społecznościowym, oscyluje w granicach 5 tys. USD.

NETWORLD

Bezpieczeństwo WiFi - bezprzewodowe testy penetracyjne

Prezentujemy zestaw narzędzi pomocny w sprawdzeniu poziomu zabezpieczeń sieci WiFi. Warto sprawdzić jaki jest samemu, nim zrobią to włamywacze.

Microsoft Office 15 będzie obsługiwał standard ODF 1.2

ODF 1.2 - otwarty standard a zarazem natywny format dokumentów OpenOffice.org 3 i LibreOffice 3 - będzie obsługiwany przez Microsoft Office 15 a także przez opartą na chmurze usługę Office 365.


TOP 200