Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Zjednoczone Emiraty Arabskie bez BlackBerry... Audyt KSI wykona Softtutor Consulting i SBC... Tablety priorytetem Microsoftu... Płatności online przeżywają boom... Debiut giełdowy Facebooka nie wcześniej niż w 2012 r... Zaklinacze internetowej społeczności potrzebni od zaraz... Firmy mogą wydać nawet 10 mld zł na szybki internet... Przedsiębiorcy inwestują w kolumbijskie domeny... News Corporation uruchomi serwis tylko dla tabletów...

COMPUTERWORLD

Ryzyko sieci społecznościowych

Facebook to nie tylko szansa na poprawienie wizerunku, ale też realne zagrożenie firmowych danych i reputacji.

http://p1.idg.pl/r/55636

Ballmer: Tablety to nasz priorytet

W ostatnich tygodniach Microsoft był mocno krytykowany za bierność w sektorze tabletów - analitycy i dziennikarze wytykają firmie, że do tej pory nie przedstawiła jasnej strategii działania w tym obszarze rynku. Koncern postanowił w końcu odpowiedzieć na te zarzuty - o ambitnych planach związanych z tabletami opowiedział wczoraj, podczas spotkania z analitykami, sam Steve Ballmer.

http://p1.idg.pl/r/07aa8

ZUS: audyt KSI wykona Softtutor Consulting i SBC

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z konsorcjum firm Softtutor Consulting i SBC umowę na wykonanie audytu systemów informatycznych.

http://p1.idg.pl/r/24b5e

RZECZPOSPOLITA

Debiut giełdowy Facebooka nie wcześniej niż w 2012 r.

Wyceniany na prawie 25 mld dol. największy serwis społecznościowy świata chce przed wejściem na giełdę zwiększyć przychody i liczbę użytkowników.

http://www.rp.pl/artykul/9211,515893_Facebook_na_gieldzie_dopiero_w_2012_r_.html

GAZETA PRAWNA

Firmy mogą wydać nawet 10 mld zł na szybki internet

Firmy telekomunikacyjne w ciągu najbliższych pięciu lat powinny zbudować 28 tys. kilometrów sieci internetowej. Ale nie budują, bo urzędnicy za wolno dzielą unijne pieniądze.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440112,firmy_moga_wydac_nawet_10_mld_zl_na_szybki_internet.html

Przedsiębiorcy inwestują w kolumbijskie domeny

Prawdziwym hitem ostatnich dni w internetowym handlu jest domena .co. O to rozszerzenie należące do Kolumbii od kilkunastu dni biją się polscy inwestorzy internetowi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/440109,przedsiebiorcy_inwestuja_w_kolumbijskie_domeny.html

Zaklinacze internetowej społeczności potrzebni od zaraz

Amerykańscy internauci przekonali GM, aby Chevroleta nadal nazywać chevym. Każda duża firma liczy się dziś ze zdaniem użytkowników sieci.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/439826,zaklinacze_internetowej_spolecznosci_potrzebni_od_zaraz.html

WYBORCZA.BIZ

News Corporation uruchomi serwis tylko dla tabletów

News Corporation, największa międzynarodowa spółka medialna, rozważa wprowadzenie na rynek usługi wyłącznie dla tabletów. Wszelkie decyzje dotyczące przedsięwzięcia mają zapaść do końca sierpnia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8202547,News_Corporation_uruchomi_serwis_tylko_dla_tabletow.html

Zjednoczone Emiraty Arabskie bez BlackBerry

Od października smartfonów BlackBerry można będzie używać w tym kraju jedynie do dzwonienia. Poczta elektroniczna i przeglądarka internetowa zostaną zawieszone.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8201328,Zjednoczone_Emiraty_Arabskie_bez_BlackBerry.html

PULS BIZNESU

Płatności online przeżywają boom

Polacy obawiają się płacić w internecie kartą. To woda na młyn PayU i mBanku, ale nie tylko... Obroty samego lidera rynku przekroczą w tym roku 2 mld zł.

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/02/Platnosci_online_przezywaja_boom

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200