Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Google TV pojawi się w Polsce najwcześniej w 2011 roku... ABC Data wybrała zły termin na IPO... Prezes grupy Hawe liczy na kooperację z firmą Zygmunta Solorza-Żaka... Szef rady operatora Ery uspokaja załogę... Kierownictwo Novell analizuje oferty na sprzedaż spółki... Polski e-handel wart 13,43 mld zł... Nowy prezes zarządu Infovide-Matrix... Dostawcy VOD obawiają się dyrektywy audiowizualnej... Polacy kradną sygnał telewizyjny... Mazowsze nie straci unijnych pieniędzy... Inwestorzy tną etaty w strefach ekonomicznych...

COMPUTERWORLD

API sprawdzi się lepiej niż NAS

Specjaliści od składowania danych uważają, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie znaczenie obiektowych systemów storage. Oferowane rozwiązania będą musiały nadążyć za rosnącymi wymaganiami aplikacji oraz dynamicznym wzrostem ilości nieustrukturyzowanych danych.

http://p1.idg.pl/r/3aa70

Zdjęcie satelitarne zalanego Sandomierza

Zaznaczone są obszary zalane 19 maja 2010 r. na tle obrazu z 18 kwietnia br. Na mapie w skali 1:50 000 zaznaczono także możliwe zniszczenia dróg i kolei (wyróżniono każdy odcinek przechodzący przez tereny zalane).

http://p1.idg.pl/r/bcf30

Kierownictwo Novell analizuje oferty na sprzedaż spółki

Na koniec tego tygodnia wyznaczono ostateczny termin na składanie ofert na przejęcie firmy. Przejęciem Novella zainteresowanych jest 20 firm, głównie funduszy private equity.

http://p1.idg.pl/r/bfee6

Co zrobić, gdy woda zaleje dokumenty księgowe

Maciej Sosiński, założyciel Pronox Technology na własnej skórze przekonał się o niszczycielskiej sile powodzi. W 1997 r. stracił dokumentację księgową po wylaniu Odry we Wrocławiu. W efekcie fiskus naliczył firmie karę kilku milionów złotych...

http://p1.idg.pl/r/071c4

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Walka z telepiractwem

Większość Polaków nie widzi nic złego w kradzieży sygnału telewizyjnego.

http://www.rp.pl/artykul/9211,484200_Walka_z_telepiractwem.html

Więcej obowiązków dla operatorów

Dostawcy telewizyjnych usług wideo na żądanie obawiają się zmian, jakie wprowadzi w ich pracy implementacja tzw. dyrektywy audiowizualnej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,484199_Wiecej_obowiazkow__dla_operatorow.html

Mazowsze nie straci unijnych pieniędzy

Region przekroczył wreszcie poziom wydatków wymagany przez Komisję Europejską na ten rok.

http://www.rp.pl/artykul/9211,484203_Mazowsze_nie_straci_unijnych_pieniedzy.html

Inwestorzy tną etaty w strefach

Już 78 firm w strefach ekonomicznych złożyło wnioski o zgodę na zmniejszenie planowanego zatrudnienia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,484202_Inwestorzy_tna_etaty_w_strefach.html

GAZETA PRAWNA

Google TV pojawi się w Polsce najwcześniej w 2011 roku

Największa wyszukiwarka świata liczy, że przeniesienie filmów z internetu na ekran telewizora pozwoli zwiększyć zyski z reklam.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/423318,google_tv_pojawi_sie_w_polsce_najwczesniej_w_2011_roku.html

PARKIET

ABC Data wybrała zły termin na IPO

Dystrybutor wyznaczył cenę emisyjną nowych akcji na dolnej granicy widełek.

http://www.parkiet.com/artykul/930780_ABC_Data_wybrala_zly_termin_na_IPO.html

Przejęcie Hawe? Ze Sferią realna jest współpraca

To na kooperację z firmą Zygmunta Solorza-Żaka liczy głównie prezes grupy Hawe. Cieszy się z umowy z Erą. Negocjuje kredyt.

http://www.parkiet.com/artykul/930791_Przejecie_Hawe__Ze_Sferia_realna_jest_wspolpraca_.html

Szef rady operatora Ery uspokaja załogę

Pierwszy raz od zatrzymania członków zarządu PTC rada nadzorcza zajęła stanowisko w tej sprawie. Jej szef, reprezentujący głównego udziałowca, przyznał, że śledztwo prokuratury dotyczy tych samych wątków, co dochodzenie wewnętrzne.

http://www.parkiet.com/artykul/930390_Szef_rady_operatora_Ery_uspokaja_zaloge_.html

NetWorld

Zarządzanie częstotliwościami w Wi-Fi: najlepsze praktyki

Producenci wprowadzili w ostatnich latach do sieci WLAN tak wiele nowych technologii, że są one w stanie pracować równie wydajnie i niezawodnie jak kablowe. Istotną rolę w utrzymaniu sieci WLAN we właściwym stanie odgrywają narzędzia zarządzające ich warstwą fizyczną, czyli częstotliwościami. Przybliżamy najlepsze praktyki w zakresie zarządzania sieciami Wi-Fi.

http://p1.idg.pl/r/35885

Serwery zasilane biogazem: 10 krów na serwer

Naukowcy z koncernu HP są zainteresowani pozyskiwaniem energii z biogazu do zasilania centrów danych. Według nich 10 tys. krów pozwoliłoby na zasilenie tysiąca serwerów.

http://p1.idg.pl/r/d521d

ITPartner

Nowy prezes zarządu Infovide-Matrix

Od 1 czerwca spółką kierować będzie dr Jan Maciejewicz, współtwórca i wieloletni szef polskich oddziałów firm Deloitte&Touche oraz A.T. Kerney, wiceprezes PKN Orlen.

http://p1.idg.pl/r/f05be

INTERNETStandard

Polski e-handel wart 13,43 mld zł

W 2009 roku na zakupy internetowe Polacy wydali 13,43 miliarda złotych, ale wzrost rynku nie był już tak spektakularny jak w latach ubiegłych - wynika z danych SMB.

http://p1.idg.pl/r/045dc

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200