Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Megakoalicja w płatnościach elektronicznych... Rząd planuje szybki rozwój sieci internetowej... Zaawansowany monitoring w Gdańsku... 68 proc. menedżerów nie jest gotowych na walkę z kryzysem... Szkolenia zamiast zwolnień...

COMPUTERWORLD

Internetowa bibliografia

Praktyka menedżerska i technologiczna obfituje w sytuacje, w których warto skorzystać z wiedzy internetowej. Mamy prawo na takie dane się powoływać. Jak sprawdzić ich wiarygodność i zagwarantować niezmienność internetowych adresów?

http://p1.idg.pl/r/f27ba

RZECZPOSPOLITA

Rząd planuje szybki rozwój sieci internetowej

Łatwiejsza budowa infrastruktury na cudzych działkach i wzdłuż dróg, okablowanie nowych domów, prostsze prawo budowlane - umożliwią lepszy dostęp do sieci.

http://www.rp.pl/artykul/4,303505_Rzad_planuje_szybki__rozwoj_sieci_internetowej.html

Szkolenia zamiast zwolnień

Nawet pół miliona euro będzie mogła dostać firma, jeśli nie wyrzuci swoich pracowników na bruk, lecz wyśle ich na kursy doszkalające. Ze swojego budżetu nie będzie musiała dołożyć nawet złotówki. Pieniądze mają pochodzić z funduszy unijnych.

http://www.rp.pl/artykul/2,303565_Szkolenia_zamiast_zwolnien.html

GAZETA PRAWNA

68 proc. menedżerów nie jest gotowych na walkę z kryzysem

Tylko czterech menedżerów na dziesięciu jest na tyle silnych psychicznie, by gładko przeprowadzić firmę przez kryzys. Najlepiej przygotowani do wyzwań są ci, którzy w dzieciństwie uprawiali sport i stale rywalizowali z innymi.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/316891,68_proc_menedzerow_nie_jest_gotowych_na_walke_z_kryzysem.html

GAZETA WYBORCZA

Oko miasta cię wyśledzi

Setki kamer patrolują ulice. Oczy superkomputera widzą wszystko. Wyłapują groźne sytuacje: bójkę, strzelaninę, uliczne piractwo. Najbliższy patrol policji dostaje SMS-a z wezwaniem do akcji. Spokojnie, to tylko Gdańsk 2010.

http://wyborcza.pl/1,75248,6592483,Oko_miasta_cie_wysledzi.html

PULS BIZNESU

Megakoalicja w m-płatnościach

Osiem banków, czterech operatorów, MasterCard, eCard i EasyPay przetestują transakcje opłacane przez telefon. W maju rusza pilotaż płatności mobilnych. Za niecały rok będziemy mogli płacić komórką w sklepach internetowych.

http://www.pb.pl/2/a/2009/05/11/Megakoalicja_w_m_-_platnosciach

MSPStandard

Jak zmierzyć bezpieczeństwo?

Pomiar bezpieczeństwa nigdy nie był prostą sprawą. Eksperci stosują skomplikowane współczynniki, które trudno zrozumieć. Jak więc prosto zmierzyć bezpieczeństwo firmy?

http://p1.idg.pl/r/2b837

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200