Poniedziałkowy Przegląd Prasy

MSWiA ustawiło przetarg na komputery?... Łatwiej będzie można odstąpić od umowy z operatorem... Millenium wyda karty z chipem... Skarb sprzeda TP SA w dwóch etapach... Przedsiębiorcy spotkają się w sieci... UOKiK może ukarać zleceniodawców reklam pop-up... Nielegalne filmy i muzyka w fiskusie...

RZECZPOSPOLITA

Przybywa kart z chipem

Już co dziesiąta karta wyposażona jest w mikroprocesor. Do grupy banków wykorzystujących nową technologię wkrótce dołączy Millennium.

http://www.rp.pl/artykul/67572,197423_Przybywa_kart_z_chipem_.html

Biznesmeni w web2.0

Czy tradycyjne spotkania przedsiębiorców na targach przeniosą się do sieci? Pracuje nad tym Wrocławska Izba Gospodarcza.

http://www.rp.pl/artykul/67344,197417_Biznesmeni_w_web2_0.html

Budowa sieci internetowych będzie łatwiejsza

Zmiany w przepisach. Podłączenie ubogich odbiorców do budowanych sieci internetowych przestanie być warunkiem otrzymania unijnej dotacji.

http://www.rp.pl/artykul/67344,197415_Budowa_sieci_internetowych_bedzie_latwiejsza_.html

GAZETA PRAWNA

Łatwiej będzie można odstąpić od umowy z operatorem

Operator będzie musiał wskazać elementy regulaminu lub cennika, które uległy zmianie. Konsument uzyska prawo do odstąpienia od umowy z operatorem, który podwyższy cenę swoich usług. Powstanie centralna baza numerów przeniesionych, prowadzona przez prezesa UKE.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/38718,latwiej_bedzie_mozna_odstapic_od_umowy_z_operatorem.html

UOKiK może ukarać zleceniodawców reklam pop-up

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może ukarać zleceniodawców niektórych typów reklam typu pop-up, które mogą stanowić ingerencję w sferę prywatności internautów, grzywnami w wysokości do 10% ubiegłorocznych przychodów, wynika z piątkowego komunikatu urzędu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/38492,uokik_moze_ukarac_zleceniodawcow_reklam_pop_up.html

GAZETA WYBORCZA

Skarb sprzeda TP SA w dwóch etapach

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza sprzedać koncernowi France Télécom 4 proc. akcji TP SA dwuetapowo - powiedział Aleksander Grad, minister skarbu państwa.

http://wyborcza.pl/1,82244,5744494,Skarb_sprzeda_TP_SA_w_dwoch_etapach.html

Nielegalne filmy i muzyka w fiskusie

Pół terabajta nielegalnych plików znaleziono na serwerach izb skarbowych w Gdańsku i Łodzi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5740373,Nielegalne_filmy_i_muzyka_w_fiskusie.html

PULS BIZNESU

MSWiA ustawiło przetarg na komputery?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tak ułożyło specyfikację przetargu na komputery dla swoich urzędników, że spełnił je jedynie sprzęt marki Dell.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=e71889e7-18dc-4e30-a20c-65edcad7505d&open=sec

PARKIET

Internetowy doradca

Notowana na NewConnect spółka liczy, że dzięki wprowadzeniu do oferty usługi Asystenta Formularzy, kilkakrotnie zwiększy przychody ze sprzedaży.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=620283

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200