Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Internet Group rozmawia z CenterNet na temat MVNO... Rumuński rynek telekomunikacyjny wart ponad 13 mld zł... Naprawdę indywidualne taryfy komórkowe... E-sklepy łamią prawa konsumentów... Zagraniczne firmy szukają u nas informatyków... Dlaczego ludzie pragną mieć iPhone'a...

COMPUTERWORLD

Prezes na wzrost

Jacek Murawski od listopada będzie zarządzać polskim oddziałem Microsoftu. Przychodzi do nowej firmy, aby pomóc jej podwoić przychody w ciągu trzech lat.

http://p1.idg.pl/r/57141

RZECZPOSPOLITA

Rynek komórkowy będzie rosnąć

Udział telekomunikacji w PKB stale wynosi 3 proc. Jeżeli PKB będzie rósł, to i rynek telekomunikacyjny też. W dającej się przewidzieć przyszłości mamy szansę na coroczny wzrost rynku o co najmniej kilka procent - mówi w rozmowie z "Rz" Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes PTK Centertel, operatora sieci Orange.

http://www.rp.pl/artykul/132583,177103_Rynek_komorkowy_bedzie_rosnac.html

Ustawiony przetarg w ministerstwie sprawiedliwości?

Warunki największego od trzech lat przetargu na rynku elektronicznym wartego 300 milionów złotych zostały tak sformułowane, że może go wygrać tylko jedna firma - ustaliła "Rz" Chodzi o przetarg na system dozoru elektronicznego rozpisany przez ministerstwo sprawiedliwości. Interesował się nim m.in. obecny szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk.

http://www.rp.pl/artykul/10,177423_Ustawiony_przetarg_w_ministerstwie_sprawiedliwosci_.html

Cywilizacja gadżetów

O najbardziej pożądanym gadżecie w ostatnim czasie "Rz" rozmawia z Markiem Rosłanem, psychologiem reklamy z Uniwersytetu Warszawskiego.

http://www.rp.pl/artykul/9160,177996_Cywilizacja_gadzetow.html

Polscy spece poszukiwani

Zagraniczne firmy szukają u nas przede wszystkim inżynierów, spawaczy i informatyków. Przed głębokim drenażem polskiego rynku chroni nas mocny złoty, który zmniejsza opłacalność emigracji zarobkowej.

http://www.rp.pl/artykul/19417,177989_Polscy_spece_poszukiwani.html

GAZETA PRAWNA

Internet Group rozmawia z CenterNet na temat MVNO

Internet Group negocjuje z pięcioma firmami na temat wspólnego wejścia na rynek wirtualnych operatorów komórkowych. Jedną z nich jest CenterNet, kontrolowany przez Romana Karkosika.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/31472,internet_group_rozmawia_z_centernet_na_temat_mvno.html

PMR: rynek telekomunikacyjny w Rumunii w 2007 roku był wart ponad 13 mld zł

Wartość rumuńskiego rynku telekomunikacyjnego, jednego z najszybciej rozwijających się w Europie, w 2007 r. wyniosła 14 mld lei (nieco ponad 13 mld zł). To o 14 proc. więcej niż w 2006 roku - wynika z raportu firmy analitycznej PMR.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/31414,pmr_rynek_telekomunikacyjny_w_rumunii_w_2007_roku_byl_wart_ponad_13_mld_zl.html

GAZETA WYBORCZA

Własna taryfa dla każdego Kowalskiego

Zapomnij o niejasnych i sztywnych taryfach operatorów komórkowych. Dzięki wdrażanym właśnie nowoczesnym systemom billingowym wkrótce oferta będzie naprawdę indywidualna, a zmieniać ją będziesz mógł nawet kilka razy w miesiącu.

http://wyborcza.pl/1,82244,5598891,Wlasna_taryfa_dla_kazdego_Kowalskiego.html

Brudne praktyki e-sklepów

Eksplozja popularności handlu internetowego i opieszałość sądów zachęcają e-sklepy do łamania praw konsumentów. - Sprzedawcy wolą łowić wciąż nowych klientów, niż zadbać o lojalność dotychczasowych - komentują eksperci.

http://wyborcza.pl/1,82244,5598881,Brudne_praktyki_e_sklepow.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200