Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Sony będzie dostarczać filmy przez Internet... mPay: usługa wbrew woli operatorów... Zyski Polkomtelu mogą przekroczyć 1,4 miliarda... Play znowu rozdaje karty SIM swojej sieci... KGP wyjaśnia sprawę fałszywych stron polskich banków... Internet rujnuje Pocztę Polską... Pierwsze urodziny iPhone'a... Ponad 40 proc. mieszkańców UE chce robić e-zakupy w innych krajach...

COMPUTERWORLD

Jest nowy rekord

IBM RoadRunner osiąga rekordową wydajność 1 petaflopa. Naukowcy pracują już jednak nad superkomputerami o prędkości 1 exaflopa.

http://p1.idg.pl/r/5fc7f

RZECZPOSPOLITA

mPay ma sposób na Erę i Orange

Usługa wbrew woli operatorów. W sierpniu klienci PTC i Centertelu będą mogli korzystać z mobilnych płatności mPaya. Chociaż firma wciąż nie ma umowy z telekomami.

http://www.rp.pl/artykul/156026.html

Nie będzie tańszego Internetu

TP SA nie zamierza dalej walczyć o klientów ceną dostępu do sieci. Blokuje w ten sposób konkurencji możliwość obniżania stawek. A użytkowników przyciąga prezentami. Wychodzi taniej.

http://www.rp.pl/artykul/156025.html

Zyski Polkomtelu mogą przekroczyć 1,4 miliarda

Jarosław Bauc po dziesięciu miesiącach przerwy wrócił do zarządu Polkomtelu. Nowy prezes nie zmienia strategii spółki. Przynajmniej podstawowych założeń. Możliwe jest wejście na giełdę, ale nie będzie wspólnej z Polskim Radiem i TVP cyfrowej platformy telewizyjnej.

http://www.rp.pl/artykul/155998.html

Play znowu rozdaje karty SIM swojej sieci

Nie trzeba mieć już nawet 9 zł, żeby zostać klientem sieci komórkowej Play.

http://www.rp.pl/artykul/155205.html

Szukajcie nas w sieci

Politykom uciekają wyborcy, mediom topnieje publiczność, a reklamodawcom coraz trudniej przebić się do rozproszonych konsumentów. Ale instynkt stadny nie zanikł. Znalazł sobie nowe ujście w internetowych serwisach społecznościowych.

http://www.rp.pl/artykul/155042.html

GAZETA PRAWNA

Fałszywe strony polskich banków: policja bada, czy wykradziono dane klientów

Policjanci z KGP wyjaśniają sprawę pojawienia się fałszywych stron polskich banków internetowych na amerykańskim i słowackim serwerze. Przestępcy mogli przez nie wykradać dane klientów.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/23949,falszywe_strony_polskich_bankow_policja_bada_czy_wykradziono_dane_klientow.html

GAZETA WYBORCZA

Internet rujnuje Pocztę Polską

Jutro paczki wysyłane Pocztą Polską drożeją średnio o 20 proc. Ale i tak księgowi Poczty będą się modlić, by handel internetowy wybiła zaraza. Bo rynek, o który chcą walczyć prywatne firmy pocztowe, dla Poczty jest źródłem strat.

http://wyborcza.pl/1,82244,5408037,Internet_rujnuje_Poczte_Polska.html

Pierwsze urodziny iPhone'a

29 czerwca 2007 r. tysiące chętnych stały pod sklepami w USA, by kupić iPhone'a. W ciągu roku Apple sprzedało ponad 5 mln tych telefonów komórkowych będących także odtwarzaczem multimedialnym i kieszonkowym komputerem.

http://wyborcza.pl/1,82244,5408022,Pierwsze_urodziny_iPhone_a.html

To prawo i brak chęci blokują rozwój e-administracji

W polskich urzędach ciągle dominuje kultura papieru - żeby coś było ważne, musi być na papierze. Zwykle nośnikiem informacji jest dyskietka czy pendrive. A w Polsce nośnikiem informacji jest petent - mówi Piotr Kołodziejczyk, sekretarz miasta Poznania.

http://wyborcza.pl/1,82244,5408021,To_prawo_i_brak_checi_blokuja_rozwoj_e_administracji.html

GAZETA.PL

Ponad 40 proc. mieszkańców UE chce robić e-zakupy w innych krajach

Ponad 40 proc. mieszkańców Unii Europejskiej chce kupować przez internet towary z innych krajów - poinformowała w piątek na konferencji komisarz UE ds. ochrony konsumentów Meglena Kunewa.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5404095,Ponad_40_proc__mieszkancow_UE_chce_robic_e_zakupy.html

POLSKA

Sony będzie dostarczać filmy przez Internet

Sony postanowiło w końcu wykorzystać fakt, że jest zarówno producentem sprzętu elektronicznego, jak i właścicielem wytwórni filmowej i za pośrednictwem internetu przesyłać najnowsze hollywoodzkie przeboje na ekrany swoich telewizorów, zanim pojawią się one na DVD.

http://polskatimes.pl/pieniadze/12990,sony-bedzie-dostarczac-filmy-przez-internet,id,t.html.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200