Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Telekomy bez monopolu na nowoczesne usługi... mPay będzie poszerzać ofertę... Najlepsi informatycy są z Poznania... Morizon.pl zamieści ogłoszenie za darmo... Ambitna prognoza Internet Group... Nie zawsze zwrócisz towar po internetowej licytacji... Polska powinna poprzeć lokalizację EIT na Węgrzech...

COMPUTERWORLD

Web 2.0 jako dobrodziejstwo

Użytkownicy sieci budują kolektywną wartość przez realizację własnych zainteresowań i korzyści. Ich egoistyczne zachowania zyskują w ten sposób wymiar społeczny i przyczyniają się do poszerzania wspólnie eksploatowanych zasobów.

http://p1.idg.pl/r/8a919

RZECZPOSPOLITA

Telekomy bez monopolu na nowoczesne usługi

Platformy cyfrowe TV w sieciach telekomunikacyjnych. Wirtualną wypożyczalnię filmów może uruchomić nawet mały operator.

http://www.rp.pl/artykul/142042.html

Nie zawsze zwrócisz towar po internetowej licytacji

Kupujący przez Internet nie zawsze mają prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Nie musi go przyjmować osoba, która nie jest przedsiębiorcą.

http://www.rp.pl/artykul/141630.html

Polska powinna poprzeć lokalizację EIT na Węgrzech

Zaskakujące kulisy porażki Wrocławia w zawodach o siedzibę Europejskiego Instytutu Technologicznego. Polacy sami zobowiązali się poprzeć Budapeszt.

http://www.rp.pl/artykul/141716.html

GAZETA PRAWNA

mPay będzie poszerzać ofertę

mPay potrzebuje 20 mln zł, by się rozwinąć i w 2011 roku osiągnąć 72 mln zł zysku. Spółka chce przeprowadzić prywatną ofertę akcji, a potem wejść na NewConnect.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/19960,mpay_bedzie_poszerzac_oferte.html

Morizon.pl zamieści ogłoszenie za darmo

Latem rusza kolejny serwis internetowy, który będzie chciał odebrać obecnym graczom pieniądze z ogłoszeń branży nieruchomości.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/19959,morizon_pl_zamiesci_ogloszenie_za_darmo.html

Kudrycka: Wrocław ma szansę na współpracującą z EIT Wspólnotę Wiedzy i Innowacji

Wrocław nie ma szans na bycie siedzibą rady zarządzającej Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), może za to gościć jedną ze współpracujących z EIT Wspólnot Wiedzy i Innowacji (WWI) - ocenia resort nauki.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/19883,kudrycka_wroclaw_ma_szanse_na_wspolpracujaca_z_eit_wspolnote_wiedzy_i_innowacji.html

GAZETA WYBORCZA

Najlepsi informatycy są z Poznania

Na początku lipca w światowym finale konkursu Imagine Cup 2008 organizowanego przez Microsoft Polskę reprezentować będą trzy drużyny - wszystkie trzy z Poznania! To dla nich szansa nadania swoim pomysłom światowego rozgłosu.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5264120,Najlepsi_informatycy_sa_z_Poznania.html

Światowy finał konkursu "Przedsiębiorca roku 2008"

Szwajcar Jean-Paul Clozel, twórca największej europejskiej spółki biotechnologicznej, wygrał tegoroczny konkurs "Przedsiębiorca roku 2008".

http://wyborcza.pl/1,82244,5266902,Swiatowy_final_konkursu__Przedsiebiorca_roku_2008_.html

GAZETA.PL

Niemiecki rząd interweniuje w sprawie afery w Deutsche Telekom

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeuble wezwał na poniedziałek szefów koncernu Deutsche Telekom w związku z aferą szpiegowską w spółce.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5261259,Niemiecki_rzad_interweniuje_w_sprawie_afery_w_Deutsche.html

Stacjonarna, ale jara?

Telekomunikacja Polska chce przypomnieć klientom o telefonii stacjonarnej. Znawcy rynku przekonują jednak: - Telefon domowy jest skazany na zniknięcie.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5266760,Stacjonarna__ale_jara_.html

PULS BIZNESU

Ambitną prognozą IGroup zachęca kurs do lotu

Będą przejęcia, jeśli emisja się powiedzie. Ale akcji firma, którą kieruje Ryszard Wojciechowski, za bezcen nie sprzeda.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=d7fcb744-8df8-42c6-9c51-a030097b98dd&open=sec

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200