Poniedziałkowy Przegląd Prasy

Netia zainteresowana przejęciem Tele2... Microsoft odwołuje się od grzywny... Polkomtel zamierza przejąć T1... 310 osób złożyło elektroniczne PIT-y... UKE siada do rozmów z Telekomunikacją Polską... Plany Sygnity na 2008 rok... Przyszła moda na portale wiedzy...

COMPUTERWORLD

Nadciąga komputerowa chmura

Przedstawiciele firm IT, analitycy, dziennikarze coraz częściej mówią i piszą o cloud computing. Nie istnieje jednak jednoznaczna jego definicja.

http://p1.idg.pl/r/6a8f4

RZECZPOSPOLITA

Polkomtel zamierza przejąć T1

Operator przejmie dilera. W ten sposób zabezpieczy sieć sprzedaży.

http://www.rp.pl/artykul/132278.html

Ryzykowna dotacja do Internetu

Pieniądze na sieć dla terenów wiejskich. Bruksela dopłaci do budowy internetowej infrastruktury na terenach, gdzie to się nie opłaca. Ale firmy boją się skorzystać z tych dopłat.

http://www.rp.pl/artykul/132276.html

Microsoft odwołuje się od grzywny

Firma Microsoft poinformowała o złożeniu do unijnego Sądu Pierwszej Instancji odwołania od rekordowej grzywny (899 mln euro), jaką w lutym ukarała go Komisja Europejska.

http://www.rp.pl/artykul/132155.html

Tanie komputery przenośne wstrząsnęły rynkiem

Sukces tajwańskiej firmy Asustek. Najwięksi producenci sprzętu wprowadzają do oferty mininotebooki.

http://www.rp.pl/artykul/133005.html

Rośnie rywal dla tradycyjnych portali

Po serwisach społecznościowych przyszła moda na portale wiedzy. Jest ich coraz więcej i w szybkim tempie zdobywają tysiące nowych użytkowników.

http://www.rp.pl/artykul/131785.html

Netia mogłaby być zainteresowana przejęciem Tele2

Netia jest zainteresowana konsolidacją rynku i mogłaby być zainteresowana przejęciem Tele2. Rozwój organiczny jest dla nas jednak najważniejszy - poinformował prezes Netii, Mirosław Godlewski.

http://www.rp.pl/artykul/132007.html

Komputerowa gra o Nobla

Naukowcy z University of Washington chcą wykorzystać zabawę w Internecie do poważnego celu: badania struktury białek. Jeśli zamierzenia uczonych się sprawdzą, już wkrótce może powstać skuteczna terapia przeciwko wirusowi HIV.

http://www.rp.pl/artykul/132142.html

GAZETA PRAWNA

W domowym kinie czeka nas kosztowna wymiana odtwarzaczy DVD na działające w formacie Blu-ray

Ponad 500 filmów w formacie Blu-ray wprowadził do sprzedaży sklep Stereo.pl. To początek walki o klientów, jaką stoczą producenci odtwarzaczy i nagrywarek Blu-ray.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/17136,w_domowym_kinie_czeka_nas_kosztowna_wymiana_odtwarzaczy_dvd_na_dzialajace_w_formacie_blu_ray.html

GAZETA WYBORCZA

Telekomunikacja Polska: Porozmawiajmy o karach

W tym tygodniu UKE siada do rozmów z Telekomunikacją Polską. - Wizja regulatora, by raczej się porozumieć, niż spierać, jest nam bliska - przekonują władze byłego monopolisty.

http://wyborcza.pl/1,82244,5201641,Telekomunikacja_Polska__Porozmawiajmy_o_karach.html

Trudne początki elektronicznych PIT-ów

310 osób złożyło fiskusowi przez internet zeznania roczne (PIT) za 2007 r. - wynika z informacji, które dostaliśmy z Ministerstwa Finansów.

http://wyborcza.pl/1,82244,5198557,Trudne_poczatki_elektronicznych_PIT-ow.html

E-po(d)pis premiera

Podpis elektroniczny zaniedbywano przez tyle lat, że wypadałoby się tylko cieszyć, że obecny premier z troską się nad nim pochyla. Szkoda jednak, że dla publicznego poklasku koncentruje się na walce z nieistniejącym układem.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5198553,E-po(d)pis_premiera.html

Już sto tysięcy internautów poparło EIT w Polsce

Jak pomóc Wrocławiowi w walce o Europejski Instytut Technologii i Innowacji? Wystarczy wejść na stronę www.napiszmydoeuropy.pl lub na Naszą-Klasę.pl i podpisać się pod listem. Zrobiło to już ponad 106 tys. osób, choć akcja trwa dopiero kilkanaście dni!

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5192815,Juz_sto_tysiecy_internautow_poparlo_EIT_w_Polsce.html

PULS BIZNESU

Sygnity: Koniec restrukturyzacji blisko

Rentowność 3-4 proc. i przychody podobne jak w 2007 r. - takie cele dla Sygnity na ten rok wyznaczył prezes Piotr Kardach.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=3dca1d7b-eaee-4dea-832c-ada40494614d

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200