Ponad trzykrotnie więcej partnerów w sieci

Polsystem2 pracuje nad nową wersją systemu wspierającego zarządzanie.

Polsystem2 pracuje nad nową wersją systemu wspierającego zarządzanie.

Warszawski Polsystem2, należący do Notebook, poddano gruntownej reorganizacji. Od trzech miesięcy firma buduje sieć partnerów. "Dotychczas udało się nam nawiązać współpracę z 60 firmami. Docelowo sieć ma się składać z 200 partnerów" - mówi Joanna Jezior-Sojka, prezes zarządu Polsystem2 sp. z o.o. Spółka planuje zmianę polityki serwisowej. "Od początku 2001 r. wprowadzimy dla klientów system abonamentowy, w którym będzie obowiązywała jedna, zryczałtowana opłata roczna" - dodaje.

Prostota w okienkach

Polsystem2 rozpoczął prace nad stworzeniem nowego systemu wspierającego zarządzanie dla małej i średniej firmy. Jego budowa zostanie sfinansowana ze środków pozyskanych przez Karen Notebook od inwestora finansowego. W tym celu Karen zamierza podnieść kapitał akcyjny o 30% (ok. 2 mln zł).

"Przygotowania do stworzenia nowego systemu zostały już rozpoczęte. Prowadzimy prace analityczne. Kompletujemy zespół programistów" - mówi Joanna Jezior-Sojka. Na razie nie określono technologii, w jakiej ma być stworzony system. Wiadomo że platformą będzie Windows. Według zapowiedzi przedstawicieli firmy, system będzie także przystosowany do modelu ASP. "Nie jest to główny cel, jakiemu będą podporządkowane prace nad systemem. W Polsce nadal istnieją bowiem poważne przeszkody w przekonaniu użytkowników do dzierżawienia aplikacji" - twierdzi Joanna Jezior-Sojka.

Polsystem2 specjalizuje się w produkcji oprogramowania wspomagającego zarządzanie w przedsiębiorstwach handlowo--usługowych i produkcyjnych. Oferowany obecnie system składa się z modułów obejmujących finanse i księgowość, kadry i płace, obsługę magazynów, sprzedaży i produkcji, ewidencję środków trwałych. Firma przygotowała również program do rozliczania i drukowania deklaracji podatkowych. Dotychczasowe aplikacje Polsystem2 działają pod kontrolą DOS.

Dwa z jednego

Polsystem powstał w 1982 r. jako spółka cywilna. Trzy lata później zmienił nazwę na Pol- system2 Systemy Komputerowe. W ubiegłym roku za 5 mln zł został przejęty przez Karen Notebook SA i przekształcony w spółkę z o.o. Wśród jego klientów znajdują się m.in. Krajowa Izba Gospodarcza, Sun Microsystems i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.


TOP 200