Ponad 100 tys. stacjonarnych abonentów NMT

Telekomunikacja Polska zarejestrowała ponad 100 tys. abonentów zlokalizowanych w wiejskich i słabo zurbanizowanych terenach, gdzie korzystają z telefonu stacjonarnego działającego w bezprzewodowej technologii komórkowej NMT 450i.

Rozwiązanie to pozwala zastąpić tradycyjne łącza kablowe stacjonarnymi urządzeniami bezprzewodowymi FCT-NMT, czyli daje możliwość instalowania telefonów tam, gdzie rozbudowa tradycyjnej sieci jest kosztowna, długotrwała lub wręcz niemożliwa.

Do świadczenia stacjonarnych usług telefonii analogowej POTS (mimo pewnych ograniczeń w szybkości podczas transmisji danych) jest wykorzystana, pozostająca w gestii PTK Centertel i nadal działająca, sieć analogowej telefonii komórkowej NMT 450i (obecnie niewiele ponad 10 tys. abonentów mobilnych).

Zobacz również:

  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu
  • Biały Dom obejmie sankcjami kolejną chińską firmę produkującą chipy
  • Ogromny wyciek danych amerykańskiego operatora AT&T

Ze stacjonarnych usług FTC-NMT będzie mogło korzystać docelowo około 250 tys. osób w Polsce, zamieszkałych na otwartym terenie lub z dala od dużych skupisk ludności.

W sieci komórkowej FCT-NMT, traktowanej jako radiodostęp abonenta telefonii stacjonarnej, można korzystać z szeregu usług stacjonarnych: połączenia lokalne, międzymiastowe i międzynarodowe, połączenia do operatorów sieci komórkowych, usługi sieci inteligentnych, połączenia do Internetu (poczta elektroniczna) czy do biura obsługi zleceń.

Opłaty za korzystanie z telefonu w technologii NMT 450i są takie same jak dla klientów korzystających z tradycyjnego aparatu telefonii stacjonarnej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200