Pomimo tego rekordu, Apple ma powody do zmartwienia

W rękach użytkowników na całym świecie znajduje się obecnie rekordowa liczba ponad 2 mld urządzeń wyprodukowanych przez Apple, którymi zarządzają systemy operacyjne iOS, iPadOS, macOS i watchOS. Pomimo tego, w opinii wielu analityków, korporacja przeżywa obecnie trudny okres i jej kondycja finansowa pozostawia sporo do życzenia.

Grafika: Pixabay

Przychody korporacji w pierwszym finansowym kwartale 2023 roku spadły, porównując do roku, o 5% i zamknęły się kwotą 117 miliardów dolarów. Należy tu przypomnieć, pierwszy finansowy kwartał 2023 roku obejmuje okres ostatnich trzech miesięcy 2022 roku, w których mieliśmy święta, podczas których ludzie masowo wykupywali sprzęt elektroniczny.

Jednak dla Apple kwartał ten był naznaczony długotrwałymi zakłóceniami związanymi z silnym dolarem amerykańskim, słabym popytem ze strony konsumentów i strachem przed recesją. Do tego doszły kłopoty związane z technicznymi problemami fabryki Apple znajdującej się w Chinach

Zobacz również:

  • Elon Musk oskarża firmę OpenAI o zdradę idei open source
  • Aplikacje PWA wracają w Europie na smartfony iPhone
  • Co trzecia firma w Polsce z cyberincydentem

Dlatego przychody ze sprzedaży iPhone'a spadły w porównaniu z poprzednim rokiem o około 8%, do 65,78 mld USD. Przychody ze sprzedaży komputerów Mac spadły natomiast o 28,7% do 7,74 mld USD. Co ciekawe, sprzedaż iPadów wzrosła w tym samym czasie o około 30%, przychody firmy z tego tytułu zamknęły się tu kwotą 9,4 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200