Polskie startupy znów polecą do Bostonu

MIT Enterprise Forum CEE, jeden z największych akceleratorów dla startupów w tej części Europy, właśnie ogłosił finalistów 3. edycji programu. Do Bostonu po swoją szansę pojedzie niebawem 5 startupów, w tym firmy z Polski.

Akceleracja MIT Enterprise Forum CEE jest realizowana pod patronatem znanego Massachussets Institute of Technology (MIT). W tym roku do wiosennej edycji programu zgłosiło się aż 221 startupów z 20 krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Najbardziej perspektywiczne 25 startupów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie, pochodziło z 4 krajów: Polski, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Węgier. W trakcie DemoDay programu, który w formule zdalnej odbył się 9 lipca w Warszawie, wyłoniono pięciu finalistów, którzy w nagrodę wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie. Zwycięskie startupy wezmą udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie, gdzie będą miały szansę osobiście poznać i doświadczyć siły oddziaływania jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji. „Wizyta w USA to dla finalistów tegorocznej edycji MIT Enterprise Forum CEE jednak przede wszystkim czas wytężonej pracy. To jest ich czas. W Bostonie muszą go w pełni wykorzystać. To właśnie tam innowatorzy z CEE, przy wsparciu najlepszych ekspertów tamtejszego rynku, będą dopracowywać strategię wejścia swoich biznesów na rynek amerykański, uczestniczyć w szeregu spotkań networkingowych, aby na koniec zaprezentować swoje rozwiązania przed inwestorami i potencjalnymi klientami – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration Programu.

Finałowa piątka to startupy zajmujące się tworzeniem między innymi aplikacji dygitalizującej program poznawczo-behawioralnej terapii bezsenności, platform do projektowania leków peptydowych, elektronicznego „języka" umożliwiającego ocenę smaku leków, które ze względów etycznych nie mogą być badane przez panele eksperckie czy rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne flot aut tradycyjnych i elektrycznych.


TOP 200