Polskie podsumowanie "OpenWorld"

Podczas warszawskiej konferencji "Oracle Day" zaprezentowano najważniejsze nowości Oracle przedstawione niedawno w San Francisco.

Po raz drugi Oracle zorganizował w Warszawie 11 października br. konferencję "Oracle Day", której celem była prezentacja klientom i partnerom w Polsce planów rozwoju i premierowych produktów. Nieprzypadkowo "Oracle Day" odbywa się w 2 tygodnie po zakończeniu w San Francisco ogromnej konferencji "Oracle OpenWorld, Java One i Oracle Develop 2010", podczas której firma prezentuje swoje najważniejsze nowości. Wrześniowa konferencja w USA zgromadziła ok. 40 tys. uczestników. Natomiast w "Oracle Day" w Warszawie udział wzięło ok. 500 osób, przedstawicieli kadry menedżerskiej i użytkowników produktów Oracle z instytucji oraz firm różnych branż.

Podczas konferencji przedstawiono ulepszenia i modyfikacje w zakresie technologii zarządzania tożsamością, systemów bezpieczeństwa, aplikacji Siebel CRM, Hyperion, Business Intelligence, JD Edwards, Oracle E-Business Suite R12, a także przykłady wdrożeń oprogramowania Oracle wPolsce, które mogły wzbudzić zainteresowanie uczestników tego spotkania. Nie zabrakło jednak także mniej praktycznych, choć bardziej spektakularnych prezentacji Sun Oracle Database Machine Exadata 2, systemu Exalogic i Oracle Fusion App.

Polskie podsumowanie "OpenWorld"
Najnowsza wersja systemu transakcyjnego Exadata X2-8 integrującego serwery, pamięć masową i oprogramowanie, a także opartego na tej samej koncepcji Exalogic Elastic Cloud, określanego jako "cloud in a box" i przeznaczonego do budowy rozwiązań prywatnej, działającej za korporacyjnym firewallem chmury dostarczającej aplikacje - mają obecnie w Polsce niewielką liczbę potencjalnych klientów. Przyznają to sami przedstawiciele Oracle, choć zwracają uwagę, że są to rozwiązania skalowalne i można kupić względnie mały system zajmujący 1/4 szafy, ale dający możliwość późniejszej rozbudowy. Nie ulega jednak wątpliwości, że prezentacje systemów Exadata i Exalogic budują wizerunek firmy jako dostawcy najbardziej zaawansowanych technologii. Z kolei zapowiadane już od kilku lat Fusion Applications mają być dostępne w I kw. 2011 r., więc zapewne warto już obecnie zacząć oceniać ich biznesową wartość z punktu widzenia praktycznych, potencjalnych zastosowań.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200